A-klasa: Pogoń rozbita przez Burzę, pozostali zagrają w niedzielę

W jednym z dwóch sobotnich meczów w ramach 4. kolejki A-klasy Pogoń Syców uległa Burzy Bystrzyca. Z kim zagrają pozostali reprezentanci naszego powiatu?


REKLAMA

Najwcześniej, bo już w sobotę zagrała pierwsza drużyna z naszego powiatu. Zespół Pogoni Syców udał się do Bystrzycy na starcie z miejscową Burzą. Przede meczem trudno było wskazać faworyta., bo obie drużyny jak dotąd nie spisywały się zbyt dobrze. Sycowianie mieli w dorobku zaledwie jedno „oczko”, a gospodarze wciąż czekali na swoje pierwszy w tym sezonie punkty. I doczekali się w starciu z Pogonią, sięgając po pełną pulę i to w efektownym stylu. Burza rozbiła gości z Sycowa aż 6:0. Katem przyjezdnych został Michał Gałaszewski, autor aż 5 bramek dla Bystrzycy, a jedną dołożył też Krzysztof Konon.

Wyjazd czeka także zespół Przemysława Kwietnia, który pojedzie do Mirkowa/Długołęki. Tam będzie czekał trzeci w tabeli GKS, który tak samo jak LZS ma komplet punktów. To spotkanie można uznać za najciekawsze w tej kolejce, ponieważ tydzień temu podopieczni Ryszarda Pietraszewskiego wygrali 6:3 z Polonią Wrocław, a piłkarze z Solnik Mały ograli 7:3 Burzę Bystrzyca. Bramki dla solniczan w tym meczu zdobyli Aleksander Dolińśki, Marcin Czachor, Krzysztof Michalewski, Mateusz Napieraj oraz Kacper Magiera, autor dwóch bramek. Która z tych drużyn po tym pojedynku nadal będzie miała komplet zwycięstw? A może padnie remis? Na to oraz inne pytania odpowiedź poznamy w niedzielę o 16.

Z kolei przed własną publicznością zagra Zenit Międzybórz, a za rywala będzie miał Skrę Wojnowice. Zenit w lidze jest jedenasty, a Skra plasuje się na czwartej pozycji. W ubiegłą sobotę derbowe starcie Zenitu z Pogonią zakończyło się remisem 2:2, a dwie bramki dla Zeniut zdobył Marcin Kogut. Zespół Wojciecha Rusieckiego zdecydowanie lepiej radzi sobie w Pucharze Polski. Najpierw odprawił z kwitkiem Olimpię Oleśnica, a w środę ograł 2:1 Widawę Bierutów. Kolejkę temu ekipa z Wojnowic wysoko, 6:1 zwyciężyła z Burzą Chwalibożyce. Czy Zenit zwycięży z faworyzowaną Skrą? Pierwszy gwizdek o 15 na boisku w Międzyborzu.

Atut własnego boiska będą mogli wykorzystać piłkarze Mirosława Mularczyka, którzy podejmą Błękitnych Siedlce. Wyżej notowaną drużyną w tabeli jest Widawa, będąca dziewiątą drużyną, a Błękitni zajmują ostatnie miejsce. Ubiegłotygodniową kolejkę obie drużyny zakończyły w pokonanym polu. Widawa uległa 0:1 Polonii Miłoszyce, a Błękitni Siedlce przegrali 0:3 z KS-em Oława. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Przekonamy się w niedzielę o 17 na boisku w Stradomii.

Wyjazd czeka drużynę Grzegorza Maligi. Jego Lotnik Twardogóra wybierze się do Pasikurowic, gdzie zmierzy się z miejscową Iskrą, która w tabeli ma piąte miejsce. Natomiast twardogórzanie są na ósmym miejscu. Tydzień temu żadna z tych drużyn nie dopisała do swojego dorobku jakiegokolwiek punktu. Lotnik przegrał 0:2 z KS-em Łozina, a Iskra Pasikurowice takim samym rezultatem ulegli Widawie Kiełczów. Która z drużyn będzie zwycięska w tym meczu? Pierwszy gwizdek na boisku w Pasikurowicach o 11.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony