A-klasa: Pogoń lepsza od Zenitu w derbach, porażki Solnik Małych i Lotnika

Z pozostałych naszych zespołów (o derbach Olimpii ze Zbytową przeczytasz TUTAJ) w A-klasie z wygranej cieszyła się tylko Pogoń Syców.

Zawodnicy Mariusza Tęsiorowskiego mierzyli się przed własną publicznością w derbach powiatu oleśnickiego z Zenitem Międzybórz. Sycowianie zwyciężyli 3:0. Wszystkie bramki zawodnicy z Sycowa zdobyli jeszcze w pierwszej połowie. Jako pierwszy do bramki Zenitu trafił Szymon Górny, a uczynił to po upływie pierwszego kwadransa. Pieć minut później na listę strzelców wpisał się jego imiennik Balcer. Ten sam piłkarz w 33. minucie ustalił wynik spotkania, pokonując po raz drugi w tym meczu Wojciecha Jarosika. Pogoń w tabeli jest szósta z 34 punktami na koncie. Tyle samo ma piąty Huragan Minkowice Oławskie. Zenit jest dziewiąty i ma 27 „oczek” na koncie.

Pogoń Syców: Janicki – Balcer(65 Dryka), Czuliński (80 Słupianek), Galka(65 Niwa), Górny (50 Dembny), Haraziński (50 Makowczyński), Jankiewicz, Łosiak, Potoniec (68 Kociński), W.Traler, Zawierta.

Zenit Międzybórz: Jarosik- Bedka, Kupczyk(75 Mak), M.Niełacny(80 Kusza), Pleciak, Plichta (77 Widomski), Płoch, Sztukowski, Turski, Warkocz, Żukowski (85 K.Niełacny).

Już drugą z rzędu wysoka porażkę odnotowali podopieczni Przemysława Kwietnia. Tym razem jego LZS Solniki Małe uległ 3:8 Burzy Bystrzyca. Już w 4 minucie Łukasza Pustelnika pokonał Patryk Dobrzański. W 11. minucie do remisu doprowadził Mateusz Napieraj. Siedem minut później prowadzenie było po stronie solniczan, bo do siatki Burzy trafił Kacper Magiera. Jeszcze przed przerwą losy spotkania odmienił Michał Gałaszewski, który zdobył dwie bramki. Po zmianie stron strzelali nadal goście z Bystrzycy. Najpierw hat-tricka skompletował Dobrzański, a chwile później kolejne dwa trafienia od siebie dołożył Gałaszewski. Ponadto do bramki LZS-u piłkę skierował także Piotr Zych. Wynik ustalił na dwie minuty przed końcem Łukasz Stęplowski. LZS Solniki Male w tabeli plasuje się na dziesiątej pozycji z 23 punktami.

LZS Solniki Male: Pustelnik- Połap(58 Matiaszewski), Lubojański(30 Doliński), Janeczek, Golimowski, Czachor(86 Drzewiecki), Bezak, Napieraj, Magiera, Głód(46 Stęplowski), Leszczyszyn(78 Czyż).

Z porażką musieli pogodzić się także piłkarze Grzegorza Maligi, którzy ulegli 1:3 drugiej drużynie KS-u Lozina. Pierwsza bramka, która padła w tym spotkaniu należała do Patryka Wieczorka, gdy na zegarze widniała 15 minuta. Do remisu w 35. minucie doprowadził Mateusz Surma. Twardogórzanie mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, ale razili nieskutecznością. Reszta bramek padła po przerwie, ale strzelali już tylko rywale. Pierwsza z nich padła w 60. minucie, a trafił Damian Grotek. Wynik na dziesięć minut przed końcem meczu ustalił Sylwester Plaszczyk. Lotnik nadal zajmuje jedenastą pozycję z 23 „oczkami”.

Lotnik Twardogóra: Bagan – Jasek, Kocemba, Kodyra, Leszczyński, M.Lotka (20 B.Lotka), Michalewski, Miziniak, Surma, Urban, Wieczorek.