A-klasa: podwójne derby, Solniki z liderem, trudny rywal Olimpii

W A-klasie zostanie rozegrana już 19. kolejka. Jak przedstawiają się pary z udziałem naszych drużyn?


REKLAMA

Najwcześniej, bo o 11 na murawę wybiegną jedenastki Olimpii Oleśnica i Polonii Wrocław. Zespół Grzegorza Grafa w tabeli znajduje się na drugiej pozycji, a do lidera z Siechnic traci cztery punkty. Polonia jest czwarta. Jesienią przy Brzozowej osłabiona kadrowo Olimpia zremisowała 2:2 z wrocławianami. Tydzień temu oleśniczanie ograła 4:2 Zenit Międzybórz po bramkach Patryka Soparta(2), Grzegorza Grafa i Grzegorza Sajewicza. Z kolei Polonia wygrała 4:1 ze Skrą Wojnowice. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Dowiemy się na boisku we Wrocławiu na Niskich Łąkach.

Trzy godziny później w Zbytowej dojdzie to pierwszego z dwóch pojedynków derbowych w tej kolejce. Piłkarze Jacka Klata podejmą Grom Szczodrów. Bartoszowi Ciszewskiego i jego kolegom ciężko idzie w ligowych bojach i są na przedostatnim miejscu. Kolejkę temu ulegli 1:5 Huraganowi Minkowice Oławskie. Najbliższemu rywalowi zbytowian także nie wiedzie się najlepiej. Grom w tabeli wyprzedza o trzy punkty zespół ze Zbytowej. Tydzień temu szczodrowianie niespodziewanie ograli 3:2 LZS Solniki Małe. Bramki dla Gromu zdobyli Grzegorz Ligęza(2) i Marcin Kogut. Czy Grzegorz Kowalski i spółka pokonają Grom w niedzielę? Odpowiedź poznamy o 14.

Najcięższe zadanie czeka LZS Solniki Małe, który zaprezentuje swoje umiejętności przed własną publicznością w starciu z liderującym Energetykiem Siechnice. LZS zgromadził do tej pory 21 punktów, co daje jedenastą pozycję w stawce. Faworytem jest oczywiście Energetyk, lecz tydzień temu również gracze z Siechnic byli faworyzowani w starciu z Pogonią Syców i zremisowali bezbramkowo. W poprzedniej kolejce nie najlepiej poszło także solniczanom, którzy ulegli 2:3 Gromowi Szczodrów. Bramki dla LZS-u zdobyli Maciej Czyż oraz Dawid Janeczek. Czy stać podopiecznych Przemysława Kwietnia na zatrzymanie Energetyka i zrewanżowanie się na jesienną porażkę 4:0? Przekonamy się w niedzielę o 16 na boisku w Solnikach Małych.

Drugi derbowy mecz odbędzie się w Sycowie, gdzie miejscowa Pogoń będzie miała za przeciwnika Dąb Dobroszyce. W tabeli Dąb jest piąty i ma dwa punkty przewagi nad siódmą Pogonią. Po ostatniej kolejce w trochę lepszych nastrojach są sycowianie, którzy bezbramkowo zremisowali z liderującym Energetykiem Siechnice. Z kolei piłkarze Krzysztofa Michalewskiego ulegli 1:6 Polonii Miłoszyce. Honor dobroszyczan uratował Arkadiusz Jachowicz. W rundzie jesiennej Dąb ograł 4:0 Pogoń. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek w niedzielę o 17.

Teoretycznie najłatwiej będą mieli Kamil Sztukowski i jego Zenit Międzybórz, którzy na własnym obiekcie ugoszczą ostatnią w tabeli Burzą Bystrzyca. Zenit zajmuje dziewiątą lokatę. W poprzedniej kolejce obie ekipy swoje mecze kończyły w pokonanym polu. Burza przegrała 1:5 z Orłem Pawłowice, a Zenit uległ 2:4 Olimpii Oleśnica. Bramki dla międzyborzan w starciu z Olimpią zdobyli Kamil Sztukowski i Mikołaj Plichta. W pierwszym pojedynku tych zespołów lepsi okazali się gracze z Międzyborza, którzy wygrali 2:0. Czy w niedzielę Zenit po raz drugi w tym sezonie pokona Burzę Bystrzyca? Wszystko zweryfikuje boisko w Międzyborzu. Początek tego meczu o 17.

Jedenasty w tabeli zespół Grzegorza Maligi zagra w niedzielę z trzecią Zorzą Pęgów. Twardogórzanie mają za sobą wygraną 5:0 poprzednią kolejkę ze Spartą Skarszyn, tak jak zespół z Pęgowa, który taką samą wygraną zaliczył z Płomieniem Wisznia Mała. W jesiennym starciu tych zespołów padł remis 1:1. A jaki wynik padnie tym razem? Dowiemy się na boisku w Pęgowie o 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony