A-klasa: ostateczne rozstrzygnięcia, mecz o awans i mecz o utrzymanie

Co nam przyniesie sobotnia, ostatnia kolejka sezonu 2015/2016?


REKLAMA

Przede wszystkim mecz na szczycie grupy III, w którym w sobotę o godzinę 18 wicelider Olimpia Oleśnica podejmie mistrza ligi Energetyka Siechnice. Dla gości będzie to już tylko pojedynek o prestiż, lecz dla oleśnickiego zespołu stawka będzie dużo większa.

Zawodnicy trenera Grzegorza Grafa muszą ten mecz wygrać, jeśli chcą być pewni awansu do klasy okręgowej jako wicemistrz „serie A”. A miano najlepszego zespołu z drugiego miejsca Olimpia walczy z Zachodem Sobótka z grupy I. Rywale mają obecnie 56 „oczek”, a drużyna z Oleśnicy ma ich 57. W przypadku wyprzedzenia Oleśnicy przez Sobótkę awans do „okręgówki” wciąż będzie możliwy, ale wówczas zaistnieć będzie musiało kilka innych warunków, co stawia go pod znakiem zapytania. Wygrana z Energetykiem da pewne miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej.

O utrzymanie piątego miejsca w tabeli starać się będą zawodnicy Pogoni Syców, którzy na wyjeździe zagrają o 17 z Orłem Pawłowice. Sycowianie mają na ten moment trzy „kroki” przewagi. I będą chcieli się zrewanżować Orłowi za porażkę 1:4 na własnym terenie. W przypadku przegranej zespoły zrównają się punktami i rywale przeskoczą Pogoń w ligowej hierarchii. Piątą pozycję sycowski zespół stracić może też w przypadku uzyskania remisu i przy jednoczesnym zwycięstwie Huraganu Minkowice Oławskie, który też ma lepszy bilans bezpośrednich gier z Sycowem.

Huragan natomiast o tej samej porze zagości do Międzyborza, gdzie czekał będzie Zenit. Gospodarze, tak jak rywale, są już pewni pozostania w lidze i zagrają jedynie o miejsce w końcowej tabeli. Sezon skończą na pewno na którejś z pozycji 9-10. Ze spokojem na mecz (również o 17) do trzeciej siły tego sezonu wybiorą się w sobotę też piłkarze LZS-u Solniki Małe, którzy w przypadku potknięcia Zenitu mogą wskoczyć na 9. lokatę. Ósme miejsce pewne ma Skra Wojnowice, która zainkasuje pełną pulę walkowerem z Dębem Dobroszyce.

Poza meczem na szczycie uwagę przykuje też mecz w dole tabeli, bowiem w Bystrzycy Burza w bezpośrednim meczu o utrzymanie zmierzy się z Gromem Szczodrów. W minimalnie lepszej pozycji są gospodarze, którzy mają punkt przewagi, więc pozostają w lidze tak w przypadku swego zwycięstwa, jak i remisu. Ekipa ze Szczodrowa, aby utrzymać się z A-klasie musi to spotkanie wygrać. Pierwszy gwizdek o godzinie 17. O tej samej porze żegnająca się z „serie A” Zbytowa zagra na boisku rywala z pewną czwartej lokaty Polonią Wrocław.

Ze spokojem kończyć sezon będzie również grający w grupie II Lotnik Twardogóra, który po niespodziewanej wygranej 1:0 z liderem Dolpaszem Skokowa w ubiegłej kolejce zapewnił sobie utrzymanie w lidze, bo nawet gdyby Sułów zrównał się z nim punktami, to podopieczni Grzegorza Maligi mają lepszy bilans bezpośrednich meczów. Rozgrywki twardogórzanie zakończą domowym meczem z Burzą Godzieszowa, w sobotę o 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony