A-klasa: Olimpia zgodnie z planem w derbach ze Zbytową

Zgodnie z przewidywaniami derbowe starcie Zbytowej z Olimpią Oleśnica zakończyło się zwycięstwem oleśniczan. Goście wygrali 3:0.

Worek z bramkami powinien się rozwiązać już po kwadransie gry, lecz Sławomir Polak uderzył prosto z golkipera gospodarzy. Potem obie drużyny w dogodnych sytuacjach strzelały obok bramki. Aż w 38. minucie w pole karne Zbytowej dośrodkował Maciej Sepetowski, a wrzutkę zamknął na dalszym słupku Grzegorz Mochocki i dał Olimpii prowadzenie 1:0. Jeszcze przed zmianą stron napastnicy gości mieli swoje okazje, ale nie popisali się wykończeniem.

Po kwadransie drugiej było 2:0. W zamieszaniu podawał Oskara Olczykowski, adresatem był Patryk Sopart, któremu udało się chwilę później pokonać bramkarza. Pięć minut później oleśniczanie przypieczętowali wygraną 3:0. Końcowy rezultat ustalił Mochocki, dokładając nogę do dośrodkowania Tomasza Wyrwała. Miejscowi mieli szansę na trafienie honorowe, ale strzał z dystansu Łukasza Mazgaja obronił Tomasz Idziorek.