A-klasa: Olimpia w Zbytowej, Pogoń z Zenitem, Burza w Solnikach

Przed nami 23. kolejka „serie A”. Komplet punktów dopisze do swojego dorobku Grom Szczodrów za starcie z Dębem Dobroszyce, a z kim zmierzą się pozostałe zespoły z naszego powiatu?


REKLAMA

Zespół ze Zbytowej na własnym boisku będzie podejmował w derbach powiatu oleśnickiego Olimpię Oleśnica. Zdecydowanym faworytem tego starcia jest Oskar Olczykowski i jego koledzy, którzy zajmują drugą pozycję w tabeli, a KS jest ostatni spośród wciąż grających zespołów. W ubiegłej kolejce, w spotkaniach z udziałem tych drużyn padły aż 24 bramki. Zbytowianie przegrali 2:12 ze Skra Wojnowice, a honor zespołu ze Zbytowej uratował Paweł Jurkiewicz. Natomiast Olimpia ograła 6:2 LZS Solniki Male. Bramki dla oleśnickiego teamu strzelili Szymon Mrowicki, Patryk Sopart, Oskar Olczykowski, Maciej Sepetowski, Tomasz Wyrwał oraz Grzegorz Sajewicz. Co ciekawe, w pierwszym meczu między tymi zespołami padł remis 2:2. A jak będzie tym razem? Dowiemy się w niedzielę o 14 na boisku w Zbytowej.

Do drugich powiatowych derbów tego dnia dojdzie w Sycowie, gdzie miejscowa Pogoń będzie mierzyła swoje siły z Zenitem Międzybórz. W tabeli sycowianie są na szóstej pozycji, a Zenit zajmuje dziewiąte miejsce. Swoich występów sprzed tygodnia nie mogą zaliczyć do udanych oba zespoły. Podopieczni Mariusza Tesiorowskiego ulegli 2:8 Burzy Bystrzyca. Dla Pogoni trafili Adam Potoniec i Szymon Balcer. Z kolei Kamil Sztukowski i jego Zenit musieli przełknąć gorycz porażki 1:2 z Polonia Miłoszyce, jedyna bramkę dla Zenitu w tamtym meczu zdobył Kamil Pleciak. Jesienia w pierwszym pojedynku tych zespołów Pogoń wygrała 2:0. Czy tym razem sycowianie zdołają zwyciężyć? Odpowiedz poznamy na boisku w Sycowie o godzinie 17.

Godzinę wcześniej na boisko znajdujące się w Solnikach Małych wybiegnie jedenastka Przemysława Kwietnia, która przed własną publicznością zagra z Burza Bystrzyca. W tabeli wyżej plasuje się LZS, bo jest na dziesiątym miejscu, a nad dwunasta Burza ma piec punktów przewagi. Po ubiegłotygodniowej kolejce w lepszych nastojach są gracze z Bystrzycy, którzy wygrali 8:2 z Pogonią Syców. Ekipa z Solnik Małych musiała pogodzić się z porażką 2:6 z Olimpia Olesnica. Gole dla LZS-u w tym meczu zdobyli Kacper Magiera oraz Rafał Golimowski. W rundzie jesiennej lepsi okazali się pilarze Burzy, wygrywając 2:1. Jak będzie tym razem? Stac LZS Solniki Male na niedzielna wygrana? Odpowiedz na te i inne pytania poznamy o 16 na boisku w Solnikach Małych.

Tego samego dnia zagra także występujący w II grupie Lotnik Twardogóra, który przed poprzednią kolejką został wzmocniony w osobie Krzysztofa Michalewskiego. W 23. kolejce zespół Grzegorza Maligi zmierzy się z druga drużyną KS-u Łozina. „Misiu” nie pomógł Lotnikowi w zdobyciu kompletu punktów w ubiegłą niedziele, bo wówczas twardogórzanie zremisowali 3:3 z Baryczą Sułów. Bramki dla Lotnika zdobyli Krzysztof Schubert, Julian Grzesiak oraz Michał Lotka. Natomiast rezerwy Łoziny przegrali 1:3 z Płomieniem Wisznia Mała. Lotnik w tabeli jest jedenasty, a KS II Łozina zajmuje pozycje wyżej z pięcioma „oczkami” przewagi. Pierwszy mecz tych ekip przyniósł zwycięstwo 1:0 KS-owi, a jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek o 14 na boisku w Łozinie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony