A-klasa: Olimpia o 6 punktów, Solniki do Dobroszyc, Zbytowa z liderem

Przed nami już 20. kolejka rozgrywek lokalnej „serie A”. Na których boiskach atmosfera będzie wyjątkowo gorąca?


REKLAMA

Na pewno będzie tak w Oleśnicy, powiem w sobotę o 17 dojdzie przy Brzozowej do pojedynek o pozycję wicelidera i przedłużenie (lub przekreślenie) szans na dalszą walkę o awans. Zmierzą się w nim Olimpia oraz Polonia Miłoszyce. Co więcej, spotkanie ma zostać rozegrane na głównej płycie boiska.

Oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt. Polonia nie wykorzystała tydzień temu przegranej Olimpii (0:2 z Polonią Wrocław) i sama niespodziewanie poległa 0:3 w starciu ze Skrą Wojnowice. Nie zmienia to faktu, że naprzeciw siebie działa wytoczą najlepsza ofensywa ligi, jaką dysponują goście (70 goli) z do niedawna najlepszą defensywą w grupie III, która jak dotąd dała się sforsować 24 razy.

Ciekawostką jest też, że Polonia znakomicie radzi sobie na wyjazdach. Ba, gra na nich skuteczniej niż u siebie. Z ośmiu z dziewięciu wyjazdów wracała z kompletem punktów, strzelając aż 44 bramki, co daje średnią prawie 5 goli w każdym meczu na terenie rywala! Z drugiej strony Olimpia w domu jeszcze nigdy nie przegrała. Emocje gwarantowane!

O tej samej porze dojdzie też do starcia Dębu Dobroszyce z LZS-em Solniki Małe oraz Energetyka Siechnice z KS-em Zbytową. W przypadku tego drugiego meczu niemal murowanym faworytem jest lider z Siechnic. Czerwona latarnia ze Zbytowej ma nóż na gardle, ale każdy wynik inny niż pewna wygrana gospodarzy będzie sensacją. Natomiast w meczu derbowym Dębu z LZS-em trudno o typowanie wyniku. Jeszcze do niedawna Dobroszyce były niezdobytą przez miesiące twierdzą, a ostatnio zespół ma swoje problemy. Solniczanie też graja w kratkę. Przypomnijmy tylko, że jesienią było 5:7 na korzyść dobroszyczan.

Pozostałe mecze zostaną rozegrane w niedzielę. O 13 Pogoń Syców powalczy o ważne punkty na wyjeździe ze Skrą Wojnowice. Na boisku rywala zagra też Zenit Międzybórz, który wybierze się na mecz z Orłem Pawłowice. U siebie zagra natomiast Grom Szczodrów, który gościł będzie Huragan Minkowice Oławskie. Oba mecze zaplanowano o godzinie 17.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony