A-klasa: LZS gromi rywali, Solniki Małe liderem!

Już drugi raz w tym sezonie LZS Solniki Małe zaaplikował rywalom siedem bramek. Zespół Przemysława Kwietnia po wygranej 7:3 z Burzą Bystrzyca objął fotel lidera.

Pierwsza odsłona nie zapowiadała tak okazałej wygranej gospodarzy. Mimo, iż już w ósmej minucie niezawodny Kacper Magiera znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości to na przerwę w lepszych nastrojach schodzili zawodnicy z Bystrzycy, którzy prowadzili 2:1. W 29 minucie Łukasza Pustelnika pokonał Maciej Białek, a tuż przed przerwą złe ustawienie defensorów LZS-u wykorzystał Michał Gałaszewski.

Kanonadę bramek w drugiej połowie rozpoczął ten, który w pierwszych minutach napoczął Burzę czyli Magiera, po podaniu Mateusza Napieraja. Trzecie trafienie dla Solnik zdobył właśnie Napieraj, który zdobył gola spotkania. Będąc obrócony tyłem do bramki podbił piłkę głową i strzałem z półobrotu skierował piłkę do siatki. Chwilę później był remis, bo jeden z graczy Burzy strzelił nie do obrony.

Maciej Czyż i spółka nie przestali w atakach i znów protokołu powędrowało nazwisko Magiera, kompletując hattrick, a wykorzystując podanie Krzysztofa Michalewskiego. Kolejne trafienie dla gospodarzy to popisowy numer Michalewskiego, czyli bramka strzelona bezpośrednio z rzutu wolnego, którą zdobył na dziesięć minut przed końcem. W kolejnej akcji po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Aleksander Doliński, a wynik na trzy minuty przed końcem ustalił strzałem z prawie połowy Marcin Czachor. Trzy drużyny po trzech kolejkach mają komplet punktów. Oprócz LZS-u Solniki Małe na czele jest KS Oława i GKS Mirków/Długołęka.

LZS Solniki Małe: Pustelnik- Janeczek, R.Golimowski, Wieczorek, Doliński, Czachor, Leszczyszyn(57 Głód), Lucer(81 Czyż), Napieraj, Michalewski, Magiera(79 Osiewała).

1. Adam Besz Autor

Nominalnym trenerem jest Przemek, akurat na tym meczu trenerem był Mariusz, bo przepisy są takie, że musi być trener obecny na meczu ;)