A-klasa: lider znacznie lepszy od LZS-u Solniki Małe

W sobotę podopieczni Przemysława Kwietnia, który sam zagrał w tym spotkaniu na własnym boisku podejmowali lidera z Mirkowa/Długołęki.

Goście okazali się za mocni dla solniczan, którzy do samego końca walczyli o korzystny rezultat. Po końcowym gwizdku sędziego było 4:1 dla GKS-u. Pierwsza bramka tego spotkania padła już w siódmej minucie. Niezdecydowanie bloku defensywnego gospodarzy wykorzystał Marcin Siwek i strzałem z bliskiej odległości pokonał Łukasza Pustelnika. Przy takim wyniku obie drużyny schodziły na przerwę.

Dziesięć minut po wznowieniu gry było 2:0 dla zespołu prowadzonego przez Ryszarda Pietraszewskiego. Strata piłki przez graczy LZS-u w środkowej strefie boiska przyczyniła się do kontrataku Mirkowa, który celnym uderzeniem zakończył Dariusz Góral.

Bramka numer trzy tego meczu przysporzyła wiele emocji i zdaniem sędziego bocznego nie powinna zostać uznana… Prostopadłe podanie otrzymał Wojciech Chyra, który z bliskiej odległości trafił do siatki, lecz boczny arbiter wskazał, że zawodnik GKS-u jest na wyraźnym spalonym, jednak sędzia główny uznał tego gola.

Cztery minuty później jedynego gola dla LZS-u zdobył Paweł Matiaszewski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Krzysztofa Michalewskiego. Na tym strzelanie się nie zakończyło, bo w 67 minucie wynik ustalił Dariusz Góral, dla którego była to druga bramka strzelona w tym meczu. Bartosz Lucer i spółka nadal mają 30 punktów na swoim koncie, ale stracili trzecią lokatę na rzecz Polonii Miłoszyce, która ma tyle samo „oczek”, ale lepszy bilans bramkowy.

LZS: Pustelnik – Leszczyszyn, R.Golimowski, Wieczorek, Drzewiecki, Kwiecień(60 Matiaszewski), Michalewski, Czyż(86 P.Golimowski), Lucer(75 Wruszczak), Głód, Napieraj.