A-klasa: kolejne debry powiatu, Solniki Małe w Bystrzycy, a Widawa Stradomia w Miłoszycach

W A-klasie najbliższy weekend upłynie pod znakiem 16. kolejki.


REKLAMA

A w niej m.in. sobotnie spotkanie LZS-u Solniki Małe z Burzą Bystrzyca na jej boisku. Faworytem wydaje się zespół prowadzony przez Przemysława Kwietnia, który od dłuższego czasu gości na trzeciej pozycji w tabeli. Z kolei zespół z Bystrzycy plasuje się o trzy lokaty niżej.

Poprzednią kolejkę obie ekipy mogą zaliczyć do udanych. Solniczanie pokonali 3:1 Zenit Międzybórz, a Burza ograła 3:0 Polonię Miłoszyce, po przyznanym walkowerze. Jesienią w starciu tych zespołów padło aż dziesięć bramek, a LZS zwyciężył 7:3. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o 16 na boisku w Bystrzycy.

Dzień później czekają nas kolejne derby naszego powiatu, w których Zenit Międzybórz zagra przeciwko Pogoni Syców. Międzyborzanie to jedenasta drużyna, mająca 17 punktów. Natomiast Pogoń zajmuje przedostatnią pozycję, gromadząc do tej pory 7 „oczek”.

Ubiegłotygodniowy mecz w wykonaniu Zenitu to wspomniana wcześniej porażka 1:3 z LZS-em Solniki Małe. W odmiennych nastrojach do tego spotkania przystąpią sycowianie, którzy pokonali 4:1 Burzę Chwalibożyce. W pierwszym starciu tych drużyn nie poznaliśmy zwycięzcy, bo padł remis 2:2. Kto tym razem zgarnie komplet punktów? Przekonamy się na boisku w Międzyborzu o godzinie 14.

Również w niedzielę swój mecz rozegra Widawa Stradomia, która uda się do Miłoszyc na pojedynek z tamtejszą Polonią, która jest na piątej pozycji z 24 punktami na koncie. Widawa to dziewiąta drużyna i ma 19 punktów. W minionej kolejce team ze Stradomii przegrał przez walkower z KS-em Oława, na boisku było 3:4. Natomiast Polonia zwyciężyła 5:1 ze Skrą Wojnowice.

W rundzie jesiennej Widawa musiała uznać wyższość zespołu z Miłoszyc, przegrywając 0:1. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Niżej notowana Widawa weźmie rewanż za porażkę z pierwszej rundy? Wszystko zweryfikuje w Miłoszycach o 11.

Podopieczni Grzegorza Maligi swoje siły sprawdzą z wiceliderem, którym jest KS Łozina. Lotnik sklasyfikowany jest na ósmym miejscu z 18 „oczkami”. Twardogórzanie do niedzielnego meczu przystąpią z chęcią rewanżu za porażkę 0:1 w poprzedniej kolejce z Orłem Prusice.

KS Łozina w miniony weekend odniósł wygraną 2:0 nad Widawą Kiełczów. W pierwszym pojedynku tych zespołów lepsi okazali się zawodnicy z Łoziny, triumfując 2:0. Czy tym razem będzie podobnie? Start zaplanowano na godzinę 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony