A-klasa: Huragan w Oleśnicy, derby Solnik i Zenitu oraz bitwa o utrzymanie

W niedziele na A-klasowych boiskach zostanie rozegrana 24. kolejka. Jak zapowiadają się starcia z udziałem naszych zespołów?


REKLAMA

Najwcześniej zagrają piłkarze Pogoni Syców, którzy udadzą się do Wrocławia na starcie z tamtejszą Polonią. Faworytem tego spotkania będą wrocławianie, będący w tabeli na czwartym miejscu. Pogoń jest szósta. Przed tygodniem sycowianie ograli 3:0 Zenit Międzybórz. Bramki dla zespołu z Sycowa zdobyli Szymon Balcer (2) oraz Szymon Górny. Z kolei Polonia musiała uznać wyższość swojej imienniczki z Miłoszyc i uległa 2:4. W pierwszym meczu ekip z Sycowa i Wrocławia lepsza okazała się jednak Polonia, która wygrała 2:1. Jak będzie w rewanżu? Dowiemy się o 11.

W tej kolejce dojdzie też do kolejnych derbów naszego powiatu. Tym razem w derbowe szranki staną piłkarze Zenitu Międzybórz oraz zawodnicy LZS-u Solniki Male. Oba zespoły przed tygodniem musiały uznać wyższość swoich rywali. Zenit przegrał 0:3 z Pogonią Syców, a będący w lekkim kryzysie zespół Przemysława Kwietnia uległ 3:8 Burzy Bystrzycy. Dla solniczan w starciu z Burza bramki zdobyli Mateusz Napieraj, Kacper Magiera oraz Łukasz Stęplowski. W tabeli wyżej o jedna pozycje jest Zenit, który zajmuje dziewiątą lokatę, a nad LZS-em ma cztery punkty przewagi. Z drugiej strony w jesiennym pojedynku ekipa z Solnik Małych zwyciężyła 3:0. Kto wyjdzie górą z tego pojedynku? Odpowiedź poznamy w niedzielę na boisku w Międzyborzu o godzinie 17.

O tej samej porze na boczna płytę stadionu w Oleśnicy wybiegnie jedenastka Olimpii Oleśnica, która będzie gościła Huragan Minkowice Oławskie. Olimpia jest wiceliderem tabeli, a Huragan to obecnie piąta siłą w stawce. W ubiegłą niedzielę obie ekipy dopisały komplet punktów do swojego dorobku. Zespół z Minkowic Oławskich ograł 5:0 Skrę Wojnowice, a Oskar Olczykowski i spółka pokonali 3:0 KS Zbytowa. Na listę strzelców w starciu ze Zbytową wpisali się Grzegorz Mochocki (2) oraz Patryk Sopart. W ubiegłym roku na boisku w Minkowicach Oławskich rozstrzygnięcia nie było i oba zespoły zgarnęły po jednym punkcie, remisując 1:1. Czy tym razem Grzegorz Graf i spółka zdołają pokonać Huragan? Początek spotkania o 17.

Również o 17 swoje siły zmierzą Dariusz Dymarczyk i jego Grom Szczodrów, a za przeciwnika będą mieli Skrę Wojnowice. Teoretycznie faworytem są zawodnicy z Wojnowic, którzy są na piątej pozycji, a Grom jest dopiero dwunasty. Po poprzedniej kolejce w lepszych nastrojach byli jednak szczodrowianie, którzy zgarnęli trzy punkty za walkower z Dębem Dobroszyce, a Skra musiała przełknąć gorycz porażki aż 0:5 z Huraganem Minkowice Oławskie. W Szczodrowie pamiętają jednocześnie, że w rundzie jesiennej Skra wysoko ograła Grom 6:1. A jak będzie w niedziele? Wszystko zweryfikuje boisko w Wojnowicach.

Mająca matematyczne szanse na utrzymanie w A-klasie drużyna KS-u Zbytowa zagra z Burzą Bystrzyca, która znajduje się tylko dwie pozycje wyżej z ośmioma punktami przewagi, ale też drży o pozostanie w lidze. Przed tygodniem zespół Jacka Klata uległ 0:3 Olimpii Oleśnica, a Burza wysoko zwyciężyła 8:3 LZS Solniki Małe. W pierwszym starciu tych zespołów Burza wygrała 3:0. Czy stać zbytowian na pozostanie w A-klasie? Dowiemy się po zakończeniu sezonu, a czy Paweł Jurkiewicz i spółka zdołają wygrać z Burzą? Na to pytanie odpowiedź poznamy o 18 na boisku w Bystrzycy.

Grający w grupie II Lotnik Twardogóra, który zajmuje jedenastą pozycję zmierzy się z wiceliderem Iskrą Pasikurowice. Zespół Grzegorza Maligi w minioną niedziele uległ 1:3 drugiej drużynie KS-u Łozina. Honorową bramkę dla twardogórzan zdobył Mateusz Surma. Natomiast przyszły rywal Lotnika ograł 4:2 Płomień Wisznia Mała. W pierwszej potyczce tych zespołów bezlitośni okazali się piłkarze Iskry Pasikurowice, którzy wygrali aż 5:0. Czy w niedzielę Lotnik zrewanżuje się za tę porażkę? Pierwszy gwizdek o 16 na boisku w Twardogórze.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony