A-klasa: hokejowe porażki Sycowa i Zbytowej, przegrane Zenitu i Gromu, remis Lotnika

gromzbytowa_033

Pozostałe nasze zespoły występujące w A-klasie nie zachwyciły forma w minionym weekendzie.

Przede wszystkim nie popisali się piłkarze Jacka Klata, którzy ulegli aż 2:12 Skrze Wojnowice. Dla Skry w tym spotkaniu bramki zdobyli Patryk Jarosz(3), Sebastian Martynowicz(3), Dawid Fabisz(2), Adrian Krukowiak, Dariusz Srokowski, Marek Miniach oraz Fabian Antas. Honorowe trafienia dla zbytowian zdobył Paweł Jurkiewicz. Ta porażką była szóstą z rzędu przegrana KS-u Zbytowa ( nie licząc walkowera z Dębem).

KS Zbytowa: Skuza- B.Ciszewski, L.Ciszewski, P.Ciszewski, Koperniak, Kowalski, Jurkiewicz, Lisiak, Mastalerz, Zwiernik.

Hokejowy wynik padł także w Bystrzycy, gdzie miejscowa Burza pokonała aż 8:2 Pogoń Syców. Niżej notowana Burza pewnie ograła sycowian i pnie się w gore tabeli. Siedem bramek dla gospodarzy zdobył duet Patryk Dobrzański- Michał Galaszewski. Ten pierwszy zdobył trzy bramki, a Galaszewski na listę strzelców wpisał się czterokrotnie. Z kolei w zespole Mariusza Tesiorowskiego do siatki Burzy trafili Adam Potoniec oraz Szymon Balcer. Pogoń w tabeli zajmuje szóste miejsce.

Pogoń Syców: Janicki- Balcer, Czulinski, Potoniec, Galka, Górny, Niwa, Swiątek, G.Traler, Zawierta.

Z porażką pogodzić musieli się także zawodnicy Zenitu Międzybórz. Na swoim boisku ulegli 1:2 Polonii Miłoszyce. Zespól z Miłoszyc, faworyt tego spotkania obie bramki zdobył jeszcze przed przerwa. Wynik w 18 minucie otworzył Adrian Tatko, a w ostatniej minucie pierwszej polowy prowadzenie Polonii podwyższył Jacek Zdun. Kamila Sztukowskiego i jego kolegów stać było tylko na zdobycie jednej bramki, a uczynił to w 61 minucie Kamil Pleciak. Podopieczni Grzegorza Roska plasują się na dziewiątym miejscu.

Zenit Międzybórz: Jarosik- Bedka, Kozioł(46 Niełacny), Kupczyk(75 Kusza), Mak(46 Ploch), Pleciak, Plichta, Sztukowski, Turski, Warkocz, Widomski(46 Zukowski).

Najtrudniejsze zadanie mieli Dariusz Dymarczyk i jego Grom Szczodrów, ale nie sprostali temu. Szczodrowianie udali się na boisko liderującego Energetyka Siechnice i wrócili na tarczy, przegrywając 1:4. Pierwsza bramkę w tym meczu zdobył Grom, a dokładniej w 16 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Grzegorz Ligęza. Trzy minuty później był już remis, bo bramkę zdobył Lukasz Skowronek. Ten sam piłkarz poszedł za ciosem i w 33 minucie po raz drugi pokonał Dominika Larwinskiego. Po zmianie stron wynik podwyższył Maciej Zarski, a w końcówce rezultat ustalił Tomasz Rudolf. Do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze cztery kolejki, a Energetyk ma piec punktów przewagi nad druga Olimpia Oleśnica, ale prawie pewne jest to, ze za rok siechniczanie zagrają w klasie okręgowej. Natomiast Grom plasuje się na dwunastej pozycji.

Grom Szczodrów: Larwinski- Bartosik, Dymarczyk, M.Kontek, P.Kontek(75 K.Kontek), Krzak, Ligęza(85 Kaczmarek), Płuciennik, Siodlowski(80 Wasalski), Wlazło, Zalewski(78 Stajszczyk).

Jeden punkt do swojego dorobku bramkowego dopisał zespół Grzegorza Maligi, który przed własną publicznością zremisował 3:3 z Baryczą Sułów. Pierwsza bramka padła już w 6 minucie po strzale Mateusza Sipowicza. W 14 minucie do wyrównania doprowadził Michał Lotka, a osiem minut później było 2:1 dla Lotnika, bo nie do obrony uderzył Julian Grzesiak. Jeszcze przed przerwa trzecia bramkę zdobyli twardogórzanie. Autorem tego trafienia został Krzysztof Schubert, dla którego był to pierwszy gol w barwach Lotnika. W drugiej połowie Piotr Bagan musiał dwukrotnie wyciągać piłkę z własnej siatki. Najpierw po strzale Jarosława Gajowego, a w samej końcówce nie zdołał zaliczyć skutecznej interwencji, a bramkę zdobył Piotr Mierzejowski. Lotnik przez ostatnie dziesięć minut tego spotkania musiał radzić sobie w dziesiątkę, bo czerwona kartka za dwie żółte został ukarany Julian Grzesiak. Zespół z Twardogóry nadal jest na jedenastym miejscu w tabeli.

Lotnik Twardogóra: Bagan- Babirzecki(54 Pasek), Domian, Grzesiak, Kodyra, Leszczynski, M.Lotka(83 B.Lotka), Schubert(56 Miziniak), Sztochel(90 Surma), Urban, Wieczorek(69 Michalewski).