A-klasa: hokej w Solnikach, wygrana Widawy, Lotnik bez goli

solnikihuragan034

Komplet punktów LZS-u Solniki Małe i Widawy Stradomia, remis Lotnika Twardogóra i porażki Zenitu Międzybórz oraz Pogoni Syców. Tak w skrócie przedstawia się podsumowanie 9. kolejki A-klasy.

W meczu na szczycie rozgrywanym w Solnikach Małych, lepsi okazali się gospodarze, którzy ograli 5:3 Orła Pawłowice. Spotkanie idealnie zaczęło się dla podopiecznych Przemysław Kwietnia, którzy do 44 minuty prowadzili 4:0. Strzelanie rozpoczął Patryk Głód. Chwilę później w sukurs przyszedł mu niezawodny Kacper Magiera, który tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył drugą bramkę. W międzyczasie bramkarza gości pokonał Mateusz Napieraj. Piłkarze z Pawłowic kontaktową bramkę zdobyli w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą Piotra Leszkowicza.

Niespełna dziesięć minut po wznowieniu drugiej połowy Łukasza Pustelnika pokonał Wojciech Maciński, a w 80. minucie trzecią bramkę dla Orła strzelił Konrad Pindur. Tuż po tym trafieniu obie ekipy grały w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzeli Dawid Antczak z Orła i Mateusz Napieraj z LZS-u. Wynik na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Krzysztof Michalewski. LZS w tabeli nadal jest trzeci. Do drugiego KS-u Oława traci trzy punkty, a liderujący GKS Mirków/Długołęka ma aż dziewięć punktów więcej.

LZS: Pustelnik- Doliński, Golimowski, Wieczorek, Janeczek, Leszczyszyn, Stęplowski(70 Pstrocki), Głód(65 Czyż), Napieraj, Magiera, Michalewski.

Trzy punkty powędrowały również na konto Widawy Stradomia, a stało się to po zwycięstwie 3:1 nad Skrą Wojnowice. Klarowna sytuacja dla piłkarzy ze Stradomii była już po dwunastu minutach. Bohaterem Widawy został Mateusz Jendryca, autor dwóch bramek w 5. i 10. minucie. Dwie minuty po drugiej bramce Jendrycy samobójczego gola zdobyła Skra. Jarosława Musiałka niefortunnie pokonał Tomasz Kunysz. Zespół z Wojnowic honor uratował w 50 minucie za sprawą Patryka Jarosza. Widawa zajmuje piąte miejsce.

Widawa: Lempert- Jaskuła, Jendryca(88 Mularczyk), Kluz(46 Machnik), Kopka(78 Caban), Łach, Olech(81 Zadworny), Potoniec, Strug, Świątek, Węglarz.

Po raz piąty w tym sezonie w pokonanym polu spotkanie kończyli gracze Zenitu Międzybórz. Kamil Sztukowski i spółka ulegli 2:4 Huraganowi Minkowice Oławskie. Do przerwy to międzyborzanie byli w lepszej sytuacji, bo prowadzili 2:1. Dla Zenitu trafili Jakub Wlazło oraz Sylwester Płoch, a autorem bramki dla Huraganu był Oskar Kosiński. Po zmianie stron strzelali już tylko zawodnicy z Minkowic Oławskich. Najpierw Michała Kubota dwukrotnie pokonał Stanisław Zaklińśki, a wynik tuż przed końcem pojedynku ustalił Tomasz Szołdrowski. Zenit plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli.

Zenit: Kubot- Kogut, Kupczyk, Kusza(69 Dzikowski), Mak(88 Nóżka), Niełacny, Płoch, Rusiecki(77 Okoń), Sztukowski, Warkocz, Wlazło.

Bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej kończyli także zawodnicy Pogoni Syców, ulegając 0:3 Błękitnym Siedlce. Po raz pierwszy Piotr Skulina skapitulował dopiero w 60 minucie po strzale Marka Szołdry. Dwie minuty później znów bramkarz Pogoni musiał wyciągać piłkę z siatki, bo nie do obrony uderzył Marek Sturlis. Ten sam zawodnik nie dotrwał do końca meczu, bo w 88 minucie został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Dwie minuty wcześniej wynik tego starciu na korzyść Błękitnych ustalił Łukasz Jabłonowski. Zespół Mariusza Tęsiorowskiego w tabeli jest na przedostatniej pozycji w tabeli.

Pogoń: Skulina- Adamek, Balcer, Haraziński(55 Dryka), Jankiewicz, Łosiak, Niwa(75 Kaśkos), Potoniec(85 Słupianek), Traler, Zapolny, Zawierta(60 Kociński).

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie zmagającego się w grupie II Lotnika Twardogóra, który za przeciwnika miał Orlę Korzeńsko. Dobrze dysponowany tego dnia Piotr Bagan oraz bramkarz drużyny z Korzeńska nie dali się zaskoczyć i kibice zgromadzeni na boisku w Twardogórze bramek nie ujrzeli. Zespół prowadzony przez Grzegorza Maligi to dziewiąta drużyna w tabeli.

Lotnik: Bagan- Domian, Grzesiak(73 Bandas), Jasek(80 Starczewski), Kodyra, Leszczyński, M.Lotka, Matysiak, Surma(63 Schubert), Sztochel, Wieczorek(67 Kocemba).