A-klasa: derby Zenitu z Widawą, domowe mecze Pogoni, Solnik i Lotnika

Runda jesienna wkracza w końcową fazę także w A-klasie. Z kim zmierzą się nasze zespoły na trzy kolejki przed jej zakończeniem?


REKLAMA

Najciekawiej zapowiada się derbowy pojedynek Zenitu Międzybórz z Widawą Stradomia. Mimo, że w tabeli o pięć pozycji wyżej sklasyfikowana Widawa to na pewno emocji nie zabraknie. W poprzedniej kolejce tylko zespół Mirosława Mularczyka cieszył się z wygranej. Widawa pokonała 3:0 Burzę Chwalibożyce. Bramki dla zespołu ze Stradomii w tym meczu zdobyli Mariusz Olech, Mateusz Jendryca oraz Jakub Węglarz. Natomiast Zenit musiał uznać wyższość KS-u Oława, ulegając 1:4. Honorowe trafienie dla międzyborzan zanotował Maciej Okoń. Kto wyjdzie góra z tego starcia? Dowiemy się w niedzielę na boisku w Międzyborzu o godzinie 15.

Godzinę wcześniej na boisko w Solnkiach Małych wybiegnie tamtejsza drużyna prowadzona przez Przemysława Kwietnia, która najlepiej radzi sobie spośród naszych ekip, a za rywala będzie miała Polonię Miłoszyce. W tabeli LZS jest trzeci ze stratą sześciu punktów do dwóch pierwszych zespołów, a Polonia zajmuje siódme miejsce.

Przed dwoma tygodniami solniczanie skromnie, 1:0 pokonali Polonię Wrocław. Zwycięstwo zespołowi z Solnik Małych zapewnił Łukasz Stęplowski. Przyszły rywal LZS-u niespodziewanie ograł 6:3 będącego liderem GKS Mirków/Długołęka, dla którego była to pierwsza porażka w tym sezonie. Jakie nastroje będą panowały po zakończeniu meczu? Przekonamy się w niedzielę o godzinie 14.

W roli gospodarza wystąpi także Pogoń Syców, której nie najlepiej wiedzie się w tym sezonie. Sycowianie z dorobkiem czterech punktów są przedostatnią drużyną w tabeli. W niedzielę Pogoń zagra z dziewiątą Polonią Wrocław, mającą do tej pory w zdobyczy trzynaście „oczek”.

Ostania kolejka nie była udana dla żadnych z tych ekip. Zespół Mariusza Tęsiorowskiego przegrał 1:5 z Orłem Pawłowice, a jedyną bramkę dla Pogoni w tym mecze zdobył Szymon Balcer. Z kolei Polonia Wrocław musiała uznać wyższość LZS-u Solniki Małe i uległa 0:1. Stać Pogoń na zwycięstwo w starciu z wyżej notowaną Polonią? Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 11 na boisku w Sycowie.

Komfort własnej publiczności będzie miał także Lotnik Twardogóra, który za przeciwnika będzie miał Barycz Milicz. Szóste miejsce Baryczy i czternaście punktów w zdobyczy, a piłkarze Grzegorza Maliigi mają o dwa mniej, co daje dziewiątą lokatę.

Kolejkę temu w spotkaniu Lotnika z Błyskiem Kuźniczysko padł iście hokejowy wynik. Pojedynek tych dwóch zespołów zakończył się remisem 4:4. Na listę strzelców w drużynie z Twardogóry wpisali się Marcin Garbowski, autor dwóch trafień oraz Michał Lotka, który także dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Jak zakończy się mecz Lotnika z Baryczą? Na to pytanie i wiele innych odpowiedź poznamy w niedzielę na boisku w Twardogórze o godzinie 14.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony