A-klasa: derby w Święto Niepodległości, pozostali w niedzielę

Kolejna kolejka w rozgrywkach A-klasy rozpocznie się już w piątek.


REKLAMA

Właśnie wtedy na boisku w Solnikach Małych dojdzie do pojedynku tamtejszego LZS-u z Pogonią Syców w ramach derbów powiatu oleśnickiego. W tabeli obie zespoły zajmują odmienne bieguny. Zespół Przemysława Kwietnia to obecnie trzeci zespół, a Pogoń jest na przedostatniej pozycji.

Po poprzedniej kolejce w lepszych nastrojach są piłkarze z Sycowa, którzy pokonali 4:2 Polonię Wrocław. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Mariusza Tęsiorowskiego zdobyli Szymon Balcer, autor dwóch trafień, Paweł Jankiewicz oraz gol strzelony przez jednego z piłkarzy Polonii. Z kolei solniczanie wysoko, aż 0:6 przegrali w Polonią Miłoszyce. Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w derbach? Odpowiedź poznamy już w piątek o godzinie 11 na boisku w Solnikach Małych.

Tradycyjnie w niedzielę zagra reszta część zespołów, w tym Zenit Międzybórz. Międzyborzanie po derbowej wygranej nad Widawą Stradomia będą chcieli pokonać kolejną wyżej sklasyfikowaną drużyną. Tym razem przyjdzie im się mierzyć z Błękitnymi Siedlce. Zenit na swoim koncie ma jedenaście punktów o trzy mniej niż Błękitni, którzy kolejkę temu przegrali 1:3 z ostatnią w tabeli Burzą Chwalibożyce. Czy stać Kamila Sztukowskiego i jego kolegów na drugie zwycięstwo z rzędu? Początek spotkania z Błękitnymi Siedlce w niedzielę o godzinie 14 na boisku w Siedlcach.

W roli gospodarza wystąpi także Widawa Stradomia, która za rywala będzie miała Burzę Bystrzyca. Faworytem wydaje się piąta w tabeli Widawa. Ekipa ze Stradomi przed tygodniem musiała uznać wyższość Zenitu Międzybórz w ramach derbowego starcia. Międzyborzanie wygrali to spotkanie 2:1. Jedyną bramkę dla Widawy strzelił Jakub Węglarz.

Przyszły rywal drużyny pod przewodnictwem Mirosława Mularczyka sklasyfikowany jest o pięć pozycji niżej, a w ubiegłotygodniowej kolejce przegrał 2:6 z KS-em Oława. Czy będą to łatwe zdobyte punkty przez Widawę Stradomia? Odpowiedź poznamy w niedzielę na boisku w Stradomi o godzinie 13.

Na wyjazdowe spotkanie do Gądkowic wybierze się Lotnik Twardogóra. W tabeli obie te drużyny dzieli tylko bilans bramkowy, a ten lepszy ma Lotnik. Zarówno Lotnik jak i Plon mają po dwanaście punktów w zdobyczy. Zeszłą kolejkę żadna z tych drużyn nie będzie miło wspominać. Zespół z Gądkowic przegrał 1:3 z Widawą Kiełczów, a twardogórzanie ulegli 0:2 Baryczy Milicz. Jak będzie tym razem? Wszystko zweryfikuje boisko w Gądkowicach, w niedzielę o godzinie 11.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony