A-klasa: derby w Stradomi, trudne mecze Pogoni i Zenitu

Przed nami 20. seria gier w A-klasie. A w niej dojdzie do derbowe starcia Widawy Stradomia z LZS-em Solniki Małe. Ponadto Pogoń Syców pojedzie do Oławy, a Zenit Międzybórz do Bystrzycy. 


REKLAMA

Pierwszy z meczów naszych drużyn rozpocznie się w sobotę o 16. Wtedy wówczas zabrzmi gwizdek derbów powiatu oleśnickiego. Zawodnicy Grzegorza Grafa w tabeli znajdują się na dwunastej z pozycji z 22 punktami. Z kolei podopieczni Przemysława Kwietnia to trzecia siła w lidze, a na koncie ma o jedenaście „oczek” więcej, więc faworytem są solnicznie, lecz futbol jest przewrotny, a derby żądzą się swoimi prawami.

Oba zespoły z pewnością będą chciały zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę. Widawa przegrała 0:2 z Polonią Wrocław, a LZS musiał uznać wyższość wicelidera KS-u Oława, ulegając 1:2. Jesienią w tym pojedynku komplet punktów zdobyli piłkarze ze Stradomi. Czy tym razem także pokonają wyżej rozstawionego rywala? Odpowiedź poznamy o 16 na boisku w Stradomi.

Godzinę później na murawę w Bystrzycy wybiegną jedenastki miejscowej Burzy oraz Zenitu Międzybórz. W tabeli wyżej są gospodarze sobotniego starcia, którzy sklasyfikowani są tuż za podium z 32 punktami. Natomiast międzyborzanie do tej zgromadzili sześć „oczek” mniej niż swój najbliższy rywal, co daje im szóstą lokatę.

Kolejkę temu trzy punkty powędrowały zarówno do Zenitu, jak i Burzy. Piłkarze Wojciecha Rusieckiego okazali się lepsi od Polonii Miłoszyce, zwyciężając 2:1, a zespół z Bystrzycy pokonał 5:3 imienniczkę z Chwalibożyc. W pierwszym spotkaniu tych zespołów padł wynik 3:2 na korzyść Burzy. Czy stać Zenit na wzięcie rewanżu za tamtą porażkę? Przekonamy się w sobotę o 17.

Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Pogoni Syców, którzy zmuszeni są na wyjazd do Oławy, gdzie o ligowe punkty będą starali się powalczyć z miejscowym KS-em, wiceliderem rozgrywek. Zespół z Sycowa jest w odmiennej sytuacji, także jest drugi, ale od końca…

Przed tygodniem sycowianie pewnie pokonali 3:0 Huragan Minkowice Oławskie. Również zwycięstwo zanotowali oławianie, zwyciężając 2:1 z LZS-em Solniki Małe. Pierwszy mecz przyniósł wygraną Pogoni, która na własnym boisku w jesiennym starciu triumfowała 1:0. Czy tym razem Pogoń sprawi niespodziankę, ogrywając wicelidera? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14 w niedzielę.

Sobota będzie także pojedynkiem podopiecznych Grzegorza Maligi, którzy w wyjazdowym spotkaniu będą mierzyć się z Victorią Zawonia. W tabeli Lotnik zajmuje ósmą lokatę z 24 punktami, a Victoria jest dwie pozycje niżej, tracąc do twardogórzan trzy „kroki”.

W minionej kolejce oba kluby punktowały. Lotnik wywalczył trzy punkty pokonując 2:1 Bór Oborniki Śląskie, a ekipa z Zawoni podzielił się punktami z Widawą Kiełczów, remisując 1:1. W pierwszym meczu tych drużyn pewnie 4:0 wygrali zawodnicy z Twardogóry. Czy w sobotę będzie podobnie? Dowiemy się o godzinie 16 na boisku w Zawoni.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony