A-klasa: derby Pogoni z Olimpią, pewne punkty Zbytowej i trudne zadanie Zenitu

W A-klasie zostanie rozegrana 21. kolejka. Pewne jest to, że na boisku nie zobaczymy piłkarzy Dębu Dobroszyce, który został wycofany z rozgrywek, a jak prezentują się pozostałe pary z udziałem naszych zespołów?


REKLAMA

W niedzielę o  godzinie 14 na boisku w Zbytowej miał zostać rozegrany mecz między podopiecznymi Jacka Klata i zespołem Krzysztofa Michalewskiego. Jak wiemy do tego spotkania nie dojdzie, ani żadnego innego z udziałem Dębu Dobroszyce. Klub z Dobroszyc został rozwiązany i wycofany z rozgrywek (CZYTAJ WIĘCEJ).

Dzień wcześniej ujrzymy kolejne derby powiatu oleśnickiego, a w nich zmierzą jedenastki Pogoni Syców oraz Olimpii Oleśnica. Oleśnicki team to obecnie wicelider tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującego Energetyka Siechnice, a z czteropunktową przewagą nad Polonią Miłoszyce. W ubiegłej kolejce oleśniczanie wygrali 3:2 z Polonią Polonią Miłoszyce, a Pogoń Syców ograła 3:0 Skrę Wojnowice. W pierwszym spotkaniu tych zespołów zespół Grzegorza Grafa zwyciężył 6:3. Czy tym razem również w roli zwycięzcy będzie zespół z Oleśnicy? Przekonamy się w sobotę o 18, wyjątkowo na boisku w Międzyborzu (z uwagi na Dni Sycowa).

Przed najtrudniejszym zadaniem w tej kolejce są piłkarze Zenitu Międzyborza, zajmujący dziewiąte miejsce, którzy zmierzą się z czwartą Polonią Wrocław. Przed tygodniem ze zwycięstwa cieszyli się Kamil Sztukowski i jego Zenit, wygrywając 1:0 z Orłem Pawłowice. Zespół z Wrocławia musiał uznać wyższość niżej notowane Burzy Bystrzyca, ulegając 1:4. Pierwsza potyczka obu ekip przyniosła wygraną Polonii, która cieszyła się ze zwycięstwa 4:1. Jak będzie tym razem? Dowiemy się w niedzielę o 11 na boisku we Wrocławiu.

Coraz lepiej spisujący się Grom Szczodrów, obecnie dwunasta siła w tabeli za przeciwnika będzie miał plasującego się dwie pozycje wyżej Orła Pawłowice. Ubiegła kolejka była troszkę lepsza dla Dariusza Dymarczyka i spółki, którzy zremisowali 3:3 z Huraganem Minkowice Oławskie. Z porażką musieli pogodzić się piłkarze z Pawłowic, ulegając 0:1 Zenitowi Międzybórz. W rundzie jesiennej z wygranej 3:2 cieszyli się szczodrowianie, a jak będzie tym razem? Odpowiedź poznamy w niedzielę o 17 na boisku w Szczodrowie.

Równolegle z meczem w Szczodrowie rozpocznie się starcie w Solnikach Małych między zespołem Przemysława Kwietnia, a Skrą Wojnowice. W tabeli wyżej jest Skra, która znajduje się na ósmej pozycji,z czterema „oczkami” przewagi nad jedenastym LZS-em. W ubiegłą niedzielę jakiekolwiek punkty zdobyli tylko solniczanie, do swojego dorobku dopisali punkt po remisie 1:1 z Dębem Dobroszyce. Z kolei zespół z Wojnowic musiał przełknąć gorycz porażki 0:3 z Pogonią Syców. Jesienią w Wojnowicach padło aż dziesięć bramek, a wynik był korzystniejszy dla ówczesnych gospodarzy, którzy zwyciężyli 7:3. Czy stać ekipę z Solnik Małych na rewanż? Wszystko zweryfikuje boisko, a początek spotkania o 17.

Z wyżej notowanym rywalem zagrają także podopieczni Grzegorza Maligi. Jego Lotnik Twardogóra w tabeli jest jedenasty, a zagra z ósmym Orłem Prusice. W ostatnich spotkaniach tych ekip padł identyczny wynik. Twardogórzanie ograli 3:1 Plon Gądkowice, a Orzeł Prusice takim samym rezultatem uległ Płomieniowi Wisznia Mała. W kolejce z rundy jesiennej w meczu rozgrywanym na stadionie w Twardogórze lepsi okazali się piłkarze z Prusic, którzy wygrali 5:1. Jak będzie w niedzielnym pojedynku? Czy Lotnik zrewanżuje się na wcześniejszą porażkę? Pierwszy gwizdek o 14 w niedzielę na boisku w Prusicach.

REKLAMA
  1. dąb

    W naszym powiecie tylko WIDAWA ,dobrzy piłkarze,najlepsza murawa,dobra organizacja i to wszystko za malutkie pieniądze.

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony