A-klasa: derby Olimpii z Solnikami, Zenit kontra Polonia, Grom z liderem

Przed nami 22 seria gier w A-klasie. Z kim zagrają nasze drużyny w tej kolejce?


REKLAMA

Najwcześniej, bo już w sobotę zagra Olimpia Oleśnica z LZS-em Solniki Male, to spotkanie zapowiada się bardzo ekscytująco. Warto dodać, ze Olimpia na własnym boisku jeszcze nie przegrała, a sobotnie spotkanie odbędzie się własnie przy ulicy Brzozowej, gdzie swoje mecze rozgrywa oleśnicki zespól. Przed tygodniem Olimpia ograła 3:1 Pogoń Syców. Bramki dla oleśniczan zdobyli Maciej Sepetowski(2) oraz Patryk Sopart. Przyszły rywal Olimpii w ubiegła niedziele zremisował 3:3 u siebie ze Skra Wojnowice. Dla Solnik Małych trafili Paweł Bezak(2) i Kacper Magiera. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi okazali się Oskar Olczykowski i spółka, zwyciężając 2:0. Jak będzie tym razem? Dowiemy się w sobotę o 18.

Teoretycznie łatwe spotkanie czeka Pogoń Syców, która jest w tabeli piata, a mierzy się z przedostatnia Burza Bystrzyca. Kolejkę temu sycowianie przegrali 1:3 z Olimpia Oleśnica. Jedyna bramkę dla Pogoni zdobył Karol Swiątek, a zespól z Bystrzycy uległ 2:4 Polonii Miłoszyce. W rundzie jesiennej góra byli sycowianie, którzy u siebie wygrali 4:2. Czy Pogoń ponownie zdobędzie komplet punktów w starciu z Burza? Odpowiedz poznamy w niedziele na o 11 na boisku w Bystrzycy.

Zdecydowanie trudniej będą mieli piłkarze Zenitu, którzy podejmą przed własna publicznością czwarta Polonie Miłoszyce, a Kamil Sztukowski i jego koledzy plasują się na dziewiątej pozycji. Ubiegła kolejka w wykonaniu międzyborzan to remis 0:0 z Polonia Wrocław, a zespołu z Miłoszyc to zwycięstwo 4:2 nad Burza Bystrzyca. W rundzie jesiennej zwycięstwo 2:1 odnotowali zawodnicy z Międzyborza, a jak będzie w niedziele? Pierwszy gwizdek na boisku w Międzyborzu o 17.

O pozostanie w A-klasie cały czas walczy zespól Jacka Klata, który za przeciwnika będzie miał Skrę Wojnowice. KS tydzień temu zainkasował trzy punkty za mecz z Dębem Dobroszyce, a Skra zremisowała 3:3 z LZS-em Solniki Male. Faworyzowana w tym spotkaniu Skra w tabeli zajmuje ósme miejsce, a zbytowianie są tylko pozycje wyżej od wycofanego z rozgrywek Debu. W pierwszej rundzie w Zbytowej ekipa z Wojnowic wygrała 4:0. Czy stać Bartosza Ciszewskiego i jego zespól na wygrana w niedziele? Przekonamy się o 13 na boisku w Wojnowicach.

Najtrudniejsze starcie czeka Dariusza Dymarczyka i jego Grom Szczodrów, który wybierze się do Siechnic, żeby skonfrontować swoje siły z ciągle przewodzącym w lidze Energetykiem Siechnice. Tydzien temu Energetyk niespodziewanie zremisowal 1:1 z Huraganem Minkowice Olawskie, a Grom ulegl 3:6 Orlowi Pawlowice.

Z kolei w grupie II serię zwycięstw do trzech będzie chciał przedłużyć Lotnik Twardogóra pod wodzą Grzegorz Maligi. Twardogórzanie w poprzedniej kolejce na wyjeździe ograli pewnie 4:0 minimalnie wyżej notowanego Orła Prusice. Tym razem na własnym w boisku, w niedzielę o 16, podejmą sąsiada z tabeli (niestety, jej dolnej części), mianowicie Barycz Sułów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony