A-klasa: derby na remis, przegrana Widawy i czerwona Twardogóra

zenitsycow_019

W pozostałych spotkaniach na A-klasowych boiskach Pogoń Syców zremisowała w derbach z Zenitem Międzybórz, a Widawa Stradomia i Lotnik Twardogóra poniosły porażki.

Derby powiatu oleśnickiego rozgrywane między Pogonią Syców, a Zenitem Międzybórz przyniosły cztery bramki i to wszystkie w drugiej połowie. Pierwsza z nich padła w 61 minucie. Strzelcem okazał się Marcin Kogut. Do wyrównania dwie minuty później doprowadził Łukasz Kociński. W 70 minucie znów prowadził zespół z Międzyborza, bo Piotra Skulinę po raz drugi w tym spotkaniu pokonał Kogut. Do remisu w ostatnich minutach doliczonego czasu gry, tym samym ustalając wynik spotkania doprowadził Szymon Balcer. W tabli Zenit jest na jedenastej pozycji, a Pogoń plasuję się pozycję niżej.

Pogoń: Skulina- Balcer, Dryka, Dunajski, Górny, Karpiński(80 Adamek), Stanek(55 Kociński), Tomczyk, G.Traler(55 Makowczyński), W.Traler, Zawierta.

Zenit: Kubot- Jasiuk(75 Okoń), Kogut, Kupczyk, Kusza, Płoch, Rusiecki, Sztukowski(46 Szeliga), Warkocz, Wlazło, Żukowski.

Drugą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Mirosława Mularczyka. Tym razem Widawa Stradomia musiał uznać wyższość Polonii Miłoszyce, ulegając 0:1. Jedyną bramkę jaką kibice ujrzeli na boisku w Stradomii zdobył w 56 minucie Jacek Zdun, który mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperowi Widawy. W tabeli Widawa zajmuje dziewiątą pozycję.

Widawa: Ligęza – M.Strug, P.Strug, K.Potoniec, Wojtasik, Świątek, D.Mularczyk (Lempert), Jędryca, M.Machnik, Olech (Kopka), T.Jeziorny (D.Caban).

Aż cztery czerwone kartki pokazał sędzia główny w spotkaniu Lotnika Twardogóry z KS-em Łoziną. Podopieczni Grzegorza Maligi przegrali to spotkanie 0:2. Obie bramki goście z Łoziny zdobyli w drugich czterdziestu pięciu minutach. Pierwsza z nich padła w 56 minucie, kiedy to Michał Dejneka pokonał Piotra Bagana. W 71 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Okaj z Łoziny. Chwilę później liczebność się wyrównała, bo z boiska wyleciał Julian Grzesiak.

Z kolei po sześciu minutach Lotnik znów miał przewagę jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Michała Puzio. Jakby tego było mało tuż przed końcem meczu czerwonym kartonikiem został ukarany Piotr Bagan. Drugie trafienie, a zarazem ustalające wynik spotkania padło na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania zdobył Tomasz Dejneka.

Lotnik: Bagan- Babirzecki, Domian(70 Schubert), Grzesiak, Jasek(75 Matysiak), Kocemba, Kodyra, Leszczyński, M.Lotka(62 Sztochel), Stępień, Surma(67 Grabowski).