A-klasa: derby gminy Syców na remis, Solniki i Lotnik zwycięzcy, Zenit ulega liderowi

W niedzielnej kolejce numer 22. A-klasy zapunktowali tylko LZS Solniki Małe i Lotnik Twardogóra.

Piłkarze z Solnik Małych odnieśli zwycięstwo 2:1 na własnym boisku z Błękitnymi Siedlce dopiero w doliczonym czasie gry. W pierwszej połowie jedyną bramkę dającą prowadzenie solniczanom zdobył Krzysztof Michalewski, a od czwartej minuty goście grali w dziesięciu, bo czerwoną kartką został ukarany Piotr Sosnowski.

Po zmianie stron, kolejne trafienie padło na dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania. Wówczas Patryka Golimowskiego pokonał Michał Borowski. W ostatnich minutach na boisku zrobiło się bardzo gorąco, a w czwartej z doliczonych gola na wagę wygranej strzelił Rafał Golimowski.

To nie był jednak koniec spotkania. Chwilę później sędzia pokazał trzy czerwone kartoniki. Dwie z nich powędrowały do zawodników Przemysława Kwietnia, a nimi zostali ukarani Mateusz Napieraj i Łukasz Stęplowski. Z kolei wśród Błękitnych taki sam los spotkał Piotra Dymytruszyńskiego. LZS w tabeli wciąż jest trzeci, mając 39 punktów.

LZS: P.Golimowski – Czyż, R.Golimowski, Leszczyszyn, Madej, Stęplowski, Kwiecień, Głód, Michalewski, Magiera, Napieraj.

Wykluczenia z gry były także w derbowym starciu Pogoni Syców z Widawą Stradomia. Ostatecznie zespoły z gminy Syców podzieliły się punktami, remisując 3:3. Gospodarze na prowadzenie wyszli po kwadransie gry, autorem bramki okazał się Karol Makowczyński.

Dziesięć minut później z boiska został wyrzucony Kacper Dunajski, a w następnej akcji do remisu doprowadził Tomasz Domagała. Następnie po sto dwudziestu sekundach prowadzenie objęła Widawę, bo Szymona Szczota pokonał Mateusz Jendryca.

Kolejne gole padły po przerwie. W 72 minucie znów był remi, bo trafienie zanotował Łukasz Kociński. 77 minuta i goście ze Stradomi prowadzą. Na listę strzelców wpisał się Michał Machnik. Radość zawodników Widawy nie trwała zbyt długo, bo minutę później wynik ustalił Łukasz Kociński. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry kapitan Pogoni Paweł Jankiewicz nie wykorzystał rzutu karnego, a przy dobitce przestrzelił dobrze dysponowany tego dnia Kociński, a w doliczonym czasie gry stan zawodników się wyrównał. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jan Niwa. Obie drużyny plasują się w dole tabeli. Pogoń jest przedostatnia z 17 punktami, a Widawa zajmuje pozycję wyżej, gromadząc 23 „oczka”.

Pogoń: Szczot – Andrzejczak(65 Dryka), Czuliński, Dunajski, Haraziński(46 Kociński), Jankiewicz, Kaśkos(44 Stanek), Makowczyński, Niwa, Poręba, W.Traler.

Widawa: Lempert – Domagała, Jendryca, Jeziorny, Kluz, Kopka, Olech, Strug, Sztaba(80 Mularczyk), Węglarz(85 Jasik), Zadworny(46 Machnik).

Mimo prowadzenia Zenitu Międzybórz w starciu z GKS-em Mirków/Długołęka ostatecznie ze zwycięstwa 3:1 cieszył się lider grupy III A-klasy. Gospodarze zdobyli bramkę po tym, jak Marcin Kogut strzelił nie do obrony w 53 minucie. Wyrównanie przyszło w 70 minucie, strzelcem okazał się Edwin Kuszyk.

Taki stan utrzymał się do 80 minuty, bo zespół z Mirkowa/Długołęki ma w swoim składzie Marcin Kisiel, który w odstępie dziesięciu minut dwukrotnie był lepszy w starciu z Michałem Kubotem. Międzyborzanie w tabeli sklasyfikowani są na dziesiątym miejscu. Do tej pory zespół prowadzony przez Wojciecha Rusieckiego zdobył 26 punkty.

Zenit: Kubot – Bedka, Gąsiorek(82 Dzikowski), Kogut, Kupczyk, Kusza(76 Okoń), Niełacny, Płoch, Schubert, Sitek, Turski.

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali zawodnicy Grzegorza Maligi, pokonując u siebie 4:1 Różankę Wrocław. Łupem bramkowym w szeregach zespołu z Twardogóry podzielili się Julian Grzesiak, Zbigniew Rusiecki, Marcin Grabowski oraz Miłosz Stępień. Honor gości uratował Oleksander Babii. Lotnik awansował w tabeli na szóstą lokatę. Do piątego Plonu Gądkowice traci „krok”.

Lotnik: Bagan – Bandas(85 Matysiak), Domian, Grabowski, Grzesiak, Jasek, Leszczyński(66 Skorupa), Rusiecki(66 Starczewski), Stępień, Urban, Wieczorek(46 Kocemba).