A-klasa: derby gminy Syców, lider zagości w Międzyborzu, łatwa przeprawa Solnik Małych i Lotnika

Zespoły występujące w A-klasie w tym sezonie zagrają po raz dwudziesty pierwszy. 


REKLAMA

Tak jak przed tygodniem Widawa Stradomia zagra derbowe spotkanie. Tym razem jej przeciwnikiem będzie Pogoń Syców, czyli przedostatni zespół w tabeli i kandydat do spadku. Sycowianie do swojego najbliższego rywala tracą sześć „kroków”, który jest pozycję wyżej.

Przed tygodniem Widawa przegrała 2:3 derby z LZS-em Solniki Małe. Porażkę odnieśli również sycowianie, ulegając 0:3 KS-owi Oława. W pierwszym meczu tych zespołów zwycięstwo zanotował zespół ze Stradomi, triumfując 1:0. Kto tym razem okaże się lepszy? Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi w sobotę o godzinie 16.

Godzinę później rozpocznie się mecz w Solnikach Małych, gdzie piłkarze Przemysława Kwietnia będą gościli Błękitnym Siedlce. W tabeli solniczanie niezmiennie są na trzecim miejscu z 36 punktami, a ekipa z Siedlec jest siódma, mając 28 „oczek”.

Poprzednie spotkania to zwycięstwa obu teamów. LZS pokonał 3:2 Widawę Stradomia, a Błękitni 1:0 Polonię Wrocław. W jesiennym starciu Krzysztof Michalewski i spółka zwyciężyli 2:1. Jak będzie w sobotę? Odpowiedź poznamy o 16.

Jedyne niedzielne spotkanie w tej grupie z udziałem naszej drużynie odbędzie się w Międzyborzu. Tam miejscowy Zenit podejmie lidera z Mirkowa/Długołęki. Międzyborzanie to ósma siła w tabeli, gromadząc do tej pory 28 punktów. GKS w obecnych rozgrywkach tylko raz musiał uznać wyższość rywala.

W ubiegły weekend zawodnicy Ryszarda Pietraszewskiego rozgromili aż 9:0 Burzę Chwalibożyce. Z przegraną pogodzić musiał się także Zenit, ulegając 1:5 Burzy tej z Bystrzycy. W rundzie jesiennej Zenit przegrał 1:4, czy teraz zdoła się zrewanżować? Strat przewidziano na godzinę 16.

Zmagający się w grupie II Lotnik Twardogóra, siódmy w hierarchii za przeciwnika będzie miał outsidera, ostatnią w tabeli Różankę Wrocław.  Kolejkę temu twardogórzanie mogą zaliczyć do udanych, bo wygrali 5:3 z Victorią Zawonia. W innej sytuacji jest Różanka, która 4:6 przegrała z Widawą Kiełczów.

Jesienią w bezpośrednim spotkaniu lepszy był Lotnik, triumfując 4:1, lecz później ten wynik został zweryfikowany jako walkower na ostatniej drużyny w tabeli. Czy zespół Grzegorza Maligi dopisze kolejne punkty na swoje konto? Przekonamy się w niedzielę na boisku w Twardogórze o godzinie 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony