A-klasa: Burza w Sycowie, Soliniki Małe podejmują lidera, Zenit ze Skrą, a Widawa przeciwko Błękitnym Siedlce

Kolejna seria gier czeka zawodników występujących w A-klasie. Jak zapowiadają się pary z udziałem naszych drużyn?


REKLAMA

Najbardziej emocjonująco i najciekawiej zapowiada się starcie LZS-u Solniki Małe z GKS-em Mirków/Długołęka, czyli drużyn zajmujących odpowiednio trzecie i pierwsze miejsce w tabeli. LZS do lidera z Długołęki 15 punktów. Ubiegłotygodniowa nie przebiegła po myśli solniczan. Podopieczni Przemysława Kwietnia ulegli 1:5 Burzy Bystrzyca. Jedyną bramkę dla LZS-u zdobył Mateusz Napieraj.

Takim samym rezultatem kolejkę temu zwycięstwo odniósł najbliższy rywal zespołu z Solnik Małych, pokonując Polonię Wrocław. Pierwsze spotkanie tych zespołów wygrali 4:1 zawodnicy GKS-u. Jak będzie tym razem? Czy Łukasz Janeczek i spółka wykorzystają atut własnego boiska i pokonają lidera? Odpowiedź poznamy w sobotę o 17 na boisku w Solnikach Małych.

Także w sobotę i również u siebie zagra Pogoń Syców. Przedostatni zespół w tabeli podejmie piątą Burzę Bystrzyca. Sycowianie mają na swoim koncie 13 punktów, a Burza zdobyła o trzynaście więcej. W miniony weekend oba zespoły cieszyły się ze zwycięstwa.

Pogoń po bramkach Łukasza Kocińskiego i Kacpra Dunajskiego pokonali 2:1 w derbowym starciu Zenit Międzybórz. Z kolei drużyna z Bystrzycy okazała się lepsza od LZS-u Solniki Małe, zwyciężając 5:1. Jesienią dość wysoko wygrała Burza, bo 6:0. Czy sycowianie zdołają wziąć rewanż za tamtą porażkę? Pierwszy gwizdek zabrzmi o 16.

W niedzielny ranek do Wojnowic uda się Zenit Międzybórz, który w tabeli jest na dwunastej lokacie. Ostatniego spotkania międzyborzanie nie zaliczą do udanych, bowiem przegrali 1:2 z Pogonią Syców. Jedynego gola Zenit zdobył dzięki trafieniu Macieja Okonia. Natomiast Skra w ostatnią sobotę pokonała 1:0 Burzę Chwalibożyce.

W rundzie wiosennej, gdy bezpośrednio mierzyły się te zespoły zwycięstwo odnieśli piłkarze z Międzyborza, triumfując 2:1. Czy tym razem będzie podobnie? Kto zgarnie komplet punktów? Wszystko zweryfikuje boisko w Wojnowicach o godzinie 11.

Niedziela będzie także pojedynkiem Widawy Stradomia z Błękitnymi Siedlce. Widawa to dziewiąta drużyna w tabeli, mająca 19 punktów, a zespół z Siedlec jest sklasyfikowany pozycję niżej i ma „oczko” mniej. W odmiennych nastrojach znajdują się te ekipy po poprzedniej kolejce.

Podopieczni Stanisława Jaskowiaka wysoko, 0:10 przegrali z Polonią Miłoszyce, a Błękitni zremisowali 2:2 z wiceliderem KS-em Oława. W pierwszej rundzie minimalnie lepsi byli piłkarze z Siedlec, ogrywając Widawę 1:0. Kto wyjdzie górą z tego pojedynku? Przekonamy się o 14 na boisku w Siedlcach.

W grupie II grający Lotnik Twardogóra w tabeli znajduje się na dziesiątej pozycji z 18 „oczkami” w dorobku. Podopieczni Grzegorza Maligi w niedzielę swoje siły zmierzą z Iskrą Pasikurowice, szóstą drużyną do której Lotnik traci sześć „kroków”.

Kolejkę temu twardogórzanie musieli uznać wyższość KS-u Łoziny, ulegając 0:2, a Iskra Pasikurowice także przegrała, 1:4 z Widawą Kiełczów. W pierwszym spotkaniu tych drużyn na boisku w Pasikurowicach 3:2 zwyciężył Lotnik, ale ostatecznie wynik zweryfikowano na 3:0 dla twardogórzan. Niedzielne spotkanie w Twardogórze rozpocznie się o 16.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony