A-klasa: aż 10 goli w derbach Solnik Małych z Pogonią Syców

O tym, że w Solnikach Małych pada dużo bramek przekonaliśmy się niejednokrotnie. W piątek LZS podejmował w derbach powiatu oleśnickiego Pogoń Syców, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 dla gospodarzy.

Aż dziesięć bramek ujrzeli kibice w mroźne, piątkowe przedpołudnie. Już w piątej minucie atmosferę podgrzał Dawid Janeczek, który pięknym strzałem z dystansu pokonał Piotra Skulinę. Dwanaście minut później Sebastian Leszczyszyn nie chciał być gorszy od swojego klubowego kolegi i fenomenalnie huknął z połowy boiska(sic!) i solniczanie prowadzili 2:0. W następnej akcji gospodarze mieli trzy bramki przewagi. Świetne podanie Patryka Głoda wykorzystał Mateusz Napieraj. W kolejnej akcji mogło być 4:0, ale Kacper Magiera w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki.

Gdy wszyscy myśleli, że Solniki gładko zwyciężą do akcji wkroczyli sycowianie. W 30 minucie kontaktowe trafienie zdobył Radosław Gałka. Pogoń poszła za ciosem i dwie minuty później znów Patryk Golimowski wyciągał piłkę z sitaki po strzale Macieja Adamka. Tuż przed przerwą piłka po strzale jednego z graczy pogoni zatrzymała się na poprzeczce. Reszta bramek padła w drugiej połowie.

W 53 minucie o sobie dał znać Kacper Magiera, który z zimną krwią pokonał Sebastiana Janickiego. W odpowiedzi trzy minuty potem do siatki LZS-u trafił Arkadiusz Zawierta, a w następnej akcji swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Napieraj. Szósta bramka dla zespołu prowadzonego tego dnia przez Mariusza Karakułę była autorstwa Patryka Głoda.

Zaraz po tym na boisko został wprowadzony Maciej Czyż i już po drugim kontakcie z piłką mógł wpisać się na listę strzelców, ale „futbolówka” po jego atomowym strzale trafiła w poprzeczkę. Wynik w przedostatniej minucie meczu ustalił Szymon Balcer, którzy wykorzystał nieporozumienie braci Golimowskich i skierował piłkę do pustej bramki.

LZS: P.Golimowsk i- Leszczyszyn(83 Drzewiecki), R.Golimowski, Czachor, Doliński, Janeczek, Wieczorek, Michalewski, Głód(73 Czyż), Magiera(79 Pstrocki), Napieraj.

Pogoń: Skulina(20 Janicki), Adamek, Balcer, Gałka, Górny, Jarczak(60 Haraziński), Łosiak, Niwa, Tomczyk, Traler(Kaśkos), Zawierta(70 Dryka).