Zwycięzca You Can Dance, piękna Miss i Lord Vader na jeździeckim święcie w Jakubowicach

Zwycięzca You Can Dance, piękna Miss i Lord Vader na jeździeckim święcie w Jakubowicach

Przez niemal dwa tygodnie w Jakubowicach trwały Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Silesia Equestrian.  


REKLAMA

Łącznie w ośrodku jeździeckim Jakubus przez ten okres rozegrano 48 konkursów. Pierwszy konkurs ostatniego dnia był udany dla gospodarzy, przedstawiciel Klubu Jeździeckiego Osadkowski- Piotr Morsztyn okazał się bezkonkurencyjny, a jechał na koniu Juranda.

Najbardziej wyczekiwaną rozgrywką było Jeździeckie Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego, które odbyło się tego dnia, była to druga kwalifikacja tego cyklu, a transmisję z tego wydarzenia można było obejrzeć na żywo w TVP Sport. Najlepszy okazał się Kamil Grzelczak na koniu Wibaro. Drugie miejsce zajął holender Jelmer Hoekstra startujący na Arakornie, a najniższy stropień podium przypadł Michałowi Ziębickiemu, który startował na wałachu Heartbreaker 5.

Dzień wcześniej również był ciekawy. Publiczność mogła podziwiać pokaz taneczny przedstawicieli Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy, a także próbkę możliwości jazdy konno zwycięzcy I edycji programu You Can Dance oraz jurora niedawno zakończonego sezonu tej produkcji- Macieja „Glebę” Florka oraz Martę Pałucką- Miss World Poland 2015, którzy wzięli udział w konkursie specjalnym Show & Business. W tych zmaganiach najlepsi okazali się Maksymilian oraz Dariusz Wechta.

Organizatorzy nie poprzestali na rozrywce i tak w piątek na zakończenie dnia odbył się konkurs Black & White, który polegał na tym, że jeźdźcy byli przebrani za różnego rodzaje postacie i musieli przejechać parkur w szybszym czasie niż rywal w danej parze. Zwycięzcą okazał się Lord Vader czyli Marek Lewicki.

Ponadto można było spróbować specjalnie przygotowanego na tę okazję piwa Silesia, które wyważyła Pracownia Piwa z Krakowa, a także zmierzyć swoje siły z Windsurfingiem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony