Złota Ada, srebrna Adela i 3 medale sztafet oleśnickiej Torpedy

W miniony weekend na basenie w Nowej Rudzie odbywały się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. Wśród uczestników mistrzostw byli również pływacy Torpedy Oleśnica.


REKLAMA

W zawodach udział wzięło 513 zawodników i zawodniczek z 54 klubów. Torpedę reprezentowali: Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska, Julia Janik, Michał Kwaśny, Tymoteusz Skadorwa i Sebastian Kołodziejczyk.
Oleśnicka Torpeda zdobyła na tych zawodach 5 medali.

Indywidualnie Adrianna Szwabińska zdobyła złoty medal na 50 stylem klasycznym. Był to najcenniejszy medal gdyż wywalczony w kategorii 2001-2003. Laureatka programu stypendialnego Zdolny Ślązak musiała pokonać wszystkie zawodniczki starsze od siebie o rok i o dwa lata. Dodatkowo wynik który uzyskała Ada umiejscawia ją w ścisłej czołówce konkretnie na 3 miejscu rankingu ogólnopolskiego w swoim roczniku.

Srebro również wywalczone w trudnych warunkach ze starszymi dziewczynami wywalczyła Adela Piskorska. Zawodniczka Torpedy zajęła drugie miejsce na 200 stylem zmiennym. Jednak to wynik na 50 grzbietowym jest dla niej najcenniejszy, ponieważ daje on Adeli obecnie 4 pozycję w rankingu ogólnopolskim na tym dystansie w swojej kategorii wiekowej.

Bardzo dobre zawody popłynęła Julia Janik , której czas na 50 dowolnym nie pozwolił na tych zawodach zdobyć medalu jednak osiągnięty przez nią wynik również jest bardzo wysoki w rankingu ogólnopolskim. Świetny czas w sztafecie uzyskał Sebastian Kołodziejczyk na 50 dowolnym, oraz Michał Kwaśny na tym samym dystansie w wyścigu indywidualnym.

Pozostałe medale Torpeda zdobyła w sztafetach:
Złoty w sztafecie 4×50 dowolnym mix w kategorii open w składzie: Julia Janik, Michał Kwaśny, Adrianna Szwabińska, Sebastian Kołodziejczyk. Srebrny w sztafecie 4×50 zmiennym mix : Adela Piskorska, Adrianna Szwabińska, Michał Kwaśny, Sebastian Kołodziejczyk oraz złoty w sztafecie 4×100 dowolnym kobiet w kategorii OPEN.

źródło: UKP Torpeda Oleśnica

REKLAMA
 1. j23

  Gdyby to wypożyczenie było niedopuszczalne, to by organizatorzy ich nie puścili. Ewentualnie zdyskwalifikowali po starcie.
  Jak się spojrzy na wyniki na megatiming.pl, to brakuje tam czwartego nazwiska. A zatem nieobecność Krzywak też zgłosili, więc musieli również podać, kto płynie za nią. Ale nawet, gdyby cała czwórka była z Torpedy, to akurat tym medalem nie ma się co chwalić, bo to była jedyna sztafeta w open. Natomiast dziewczyny z rocznika 03 są mocne. Gratulacje!

  (0)
 2. Pływak

  Jak to skoro nie dojechała czwarta zawodniczka, to oznacza brak skladu do sztafety. Nie dopuszczalne zapożycznie zawodnika z innego klubu. Za oszustwo w tak ważnych zawodach powinni ich zdyskwalifikować. Jaki to przykład mają te dzieciaki

  (0)
 3. KIBIC

  a czemu nie podano składu SZTAFETY PAŃ. 3 zawodniczki na dystansie 4x 100, trochę dziwne, a może ktoś pomógł np Marcelina Dopart (oj ale ona nie pływa w Torpedzie). Co tam jest złoto, trochę oszukane.

  (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony