Zawodniczka Torpedy podwójną mistrzynią Polski!

Od piątku do niedzieli (3-5) marca w Lublinie trwały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. 


REKLAMA

Wystartowało w nich 156 klubów, 681 zawodników i zawodniczek a w tym gronie klub UKP Torpeda Oleśnica. Już pierwsze dnia duży sukces odniosła Adela Piskorska, która w porannym wyścigu na 200 m stylem grzbietowym uzyskała najlepszy czas eliminacji.na dystansie, a w wielkim finale nie miała sobie równych i z czasem 2:18.24 została mistrzynią Polski! zdobywając historyczne złoto dla oleśnickiego zespołu.

torpeda-mistrzostwa003

Drugi dzień zawodów to kontynuacja mistrzowskiego marszu po kolejne złoto. Adela na dystansie 50 metrów grzbietowym w eliminacjach była bezkonkurencyjna. Wyścig finałowy rozgrywał się jakby w dwóch wymiarach. Takiej bomby zawodniczki Torpedy nie spodziewał się nikt. Drugie Mistrzostwo Polski! i kolejny złoty medal ze świetnym czasem  00:29:10. Jeszcze w ten sam dzień w sesji finałowej Adela wywalczyła 6 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym, co również jest olbrzymim sukcesem.

Kolejny dzień i znów sukces Adeli. Tym razem na 100 m stylem grzbietowym, uzyskując świetny czas wywalczyła srebrny medal. Po 10 minutach odpoczynku zawodniczka Torpedy miała kolejny znakomity start. Na dystansie 100 zmiennym zajęła czwarte miejsce.

torpeda-mistrzostwa001

Ponadto szóste miejsce w finale A na dystansie 50 m stylem dowolnym wywalczyła Adrianna Szwabińska. Kolejny start w tym dniu był w założeniu najważniejszy. Na 50 klasycznym Ada miała bardzo realne szanse na medal. Wielkość imprezy, świadomość sukcesu na wyciągnięcie ręki zgubił zawodniczkę Torpedy, która popłynęła ambitnie, ale to wystarczyło tylko na finał B. Kolejna szansa na znakomity wynik szykowała się na 100 m stylem dowolnym. Zawodniczka Torpedy w eliminacjach rozpoczęła znakomicie , jednak druga część dystansu zadecydowała, że zakwalifikowała się tylko i aż do finału B. Wszyscy w popołudniowej sesji finałowej z zasady emocjonują się finałem A. Tam jest walka o medale. W biegu finału B na 100 dowolnym zawodniczka Torpedy Adrianna Szwabińska złamała tą zasadę. Wprost fenomenalnie zaczęła pierwszą część dystansu i utrzymując tempo wyścigu z olbrzymią przewagą nad rywalkami wygrała finał B. Osiągnięty wynik dałby Adzie czwarte miejsce w finale A i jest to czwarty wynik Mistrzostw Polski 14 latek.

Dwa starty miał Wojciech Kuras. W finale A na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął ósme miejsce, a w finale B na takim samym dystansie tylko, że stylem dowolnym nie miał sobie równych. Swoją szansę zawodnik Torpedy wykorzystał jeszcze w ten sam dzień. Świetnie popłynął w eliminacjach 50 m stylem klasycznym i uzyskał awans do finału A. Po południu Wojtek poprawił jeszcze swój czas z eliminacji zostając ósmym zawodnikiem w Polsce.

torpeda-mistrzostwa002

 

Drugi dzień Mistrzostw dla zawodnika Torpedy rozpoczął się od dystansu 50 m stylem motylkowym na którym to dystansie zakwalifikował się on do finału B. Bardzo dobrze płynął również wyścig na 200 klasycznym ,jednak sędziowie dopatrzyli się błędów i zdyskwalifikowali naszego zawodnika, któremu czas jaki uzyskał pozwoliłby płynąć w sesji finałowej i walczyć o medale. Trzeci dzień dla Wojtka to dystans 100 klasycznym. Eliminacje okraszone zostały nowym rekordem życiowym i pewnym miejscem w popołudniowym finale A. Zawodnik Torpedy zajął w tym wyścigu bardzo wysokie szóste miejsce a od brązowego medalu Mistrzostw Polski dzieliło go zaledwie 27 setnych sekundy.

torpeda-mistrzostwa004

W Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowała Julia Janik, która w finale A była dziesiąta na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dla Julii Janik był pierwszy start 50 dowolnym. Wyścig eliminacyjny w jej wykonaniu był perfekcyjny. Znakomity czas pozwolił jej zmierzyć się z najlepszymi dziewczynami w Polsce. I mimo, że w finale zabrakło troszkę koncentracji, Julia skończyła wyścig na 10 miejscu, to jednak jej wynik z eliminacji czyni ją 8 zawodniczką 15 latek w Polsce. Julia świetnie tez zaprezentowała się w wyścigu eliminacyjnym na 200 dowolnym, w którym poprawiła swój rekord i awansowała do finału B. Julia Janik w finale B popłynęła jeszcze w trzecim dniu Mistrzostw na 100 m stylem dowolnym co też jest wielkim sukcesem.

– Po takich Mistrzostwach Polski chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj!”.Czworo zawodników Torpedy Oleśnica zawojowało te zawody płynąc łącznie w 15 finałach: 9 finałów A, 6 finałów B. Do tego mamy podwójną Mistrzynie Polski Adelę Piskorską , dwukrotną złotą medalistkę na dystansach 50 i 200 grzbietowym oraz srebrną medalistkę na 100 grzbietowym. Dodajmy ,że Adela Piskorska jest uczennicą oleśnickiego Gimnazjum nr 1 a pozostali zawodnicy Torpedy: Adrianna Szwabińska, Julia Janik i Wojciech Kuras to uczniowie oleśnickiego Gimnazjum nr 3. Ta czwórka muszkieterów to ścisła czołówka Polski i pomyśleć, że udało się to osiągnąć w takich warunkach treningowych jakie ma Torpeda Oleśnica. Jestem pełen podziwu dla całej czwórki finalistów ale również dla wszystkich zawodników Torpedy. Niemal nocne godziny treningowe nie ułatwiają nam zadania, tym większe uznanie dla fantastycznych występów w Mistrzostwach. Medale naszej Mistrzyni Polski z Lublina Adeli Piskorskiej wręczała druga trenerka UKP Torpeda Oleśnica , wielokrotna Mistrzyni Polski Izabella Kołodziejczyk. Jeszcze raz wielkie wielkie brawa i gratulacje za ten wspaniały sukces! – podsumowuje udane starty UKP Torpeda.

RED, źródło i fot. UKP Torpeda

REKLAMA
 1. Doro

  Dużo tego materiału na megatiming trzeba się znać żeby natrafić na wyścigi Torpedy . Gratulacje tych wspaniałych wynikowi! !!

  (0)
 2. mama Wojtka

  Ten fragment artykułu dotyczący Wojtka jest nawet dla mnie, osoby, która była na tych zwodach- nieczytelny. Pozwolę sobie sprostować. W pierwszym dniu zawodów, w porannych eliminacjach Wojtek na 50 stylem dowolnym zakwalifikował się do finału B (czyli do walki o miejsca 11-20) oraz na 50m stylem klasycznym do finału A (czyli do walki o miejsca 1-10). Po południu w finale B na 50m dowolnym zajął 1 miejsce (czyli ostatecznie sklasyfikowany został na 11 ), a w finale A na 50m klasycznym był 8. W drugim dniu w porannych eliminacjach zakwalifikował się do finału B na 50 m stylem motylkowym, a na 200m klasycznym, mimo osiągnięcia dobrego czasu, został zdyskwalifikowany za niejednoczesne dotknięcie rękoma ściany. Po południu w finale B na 50 m motylem zajął 2 miejsce, co ostatecznie dało mu 12 miejsce w klasyfikacji mistrzostw. Ostatni dzień to miła niespodzianka- w porannych eliminacjach na 100m stylem klasycznym Wojtek dostaje się do finału A poprawiając swój rekord życiowy sprzed miesiąca o 1,32s. Po południu w finale A zajmuje 6 miejsce poprawiając swój rekord życiowy z rana o kolejne 1,51s. I tyle jeśli chodzi o Wojtka.
  Co do UKP Torpeda Oleśnica, to jeszcze jedna ciekawostka. Reprezentowało ją na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lublinie troje zawodników. W punktacji drużynowej Mistrzostw na 156 klubów zajęła mała oleśnicka Torpeda 12 miejsce. To był najwyżej sklasyfikowany klub z Dolnego Śląska.

  (0)
 3. Rak

  Super zdjęcia , widać że to była spora impra.Wielkie gratulacje , nie zdarza się to często! Super osiągnięcia .Gratulacje zawodnikom i trenerom!!!

  (0)
 4. Bro

  Prezes pewnie nie wierzył, że ktoś z Oleśnicy może być Mistrzem Polski, że klub może być w czołówce, a nie w okręgówce.

  (1)
 5. kibic

  Gratulacje dla zawodników i trenera, zwłaszcza za wytrwałość w dążeniu do sukcesu. Jak to się dzieje, że pomimo tak dobrych wyników prezes Atola uniemożliwił Wam prowadzenie treningów w okresie ferii w Atolu – na 2 tygodnie przed mistrzostwami. Specyficzne „wspieranie” zawodników promujących Oleśnicę

  (0)
 6. Bro

  Adela dorzuciła jeszcze wicemistrzostwo Polski. Reszta ekipy z Torpedy także występowała w finałach i jest w absolutnej, krajowej czołówce. Okazuje się , że w Oleśnicy mamy mocny klub pływacki, bardzo mocny i trenera na najwyższym poziomie. To także wielka szansa dla promocji Oleśnicy i wielkie dni oleśnickiego sportu. Gratulacje dla zawodników i trenera.

  (1)
 7. rodzic

  Brawa dla Adeli – zdobyła również złoty medal 50 grzbietem, gratulacje również dla trenera

  (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony