Zawodniczka Torpedy laureatką stypendnialnego programu

Zawodnicy oleśnickiego klubu pływackiego Torpeda mają za sobą kolejne starty w zawodach. Ponadto Adrianna Szwabińska otrzymała stypendium za wyniki sportowe. 


REKLAMA

Na posiedzeniu w dniu 03 listopada 2016 roku Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, postanowiła przyznać 56 stypendiów w ramach XVI edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk” dla ucznów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategoriach: sportowe, naukowe, artystyczne i społeczne.

Wśród wyróżnionych XVI KONKURSU PROGRAMU STYPENDIALNEGO „ZDOLNY ŚLĄSK„ NA ROK SZKOLNY 2016/2017 w kategorii sportowe znalazła się zawodniczka UKP Torpeda Oleśnica Adrianna Szwabińska .Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie za konkretne , wartościowe wyniki sportowe, które Ada odebrała w minionym tygodniu w stolicy Dolnego Śląska –Wrocławiu.

stypendiumtorpeda2

26 i 27 listopada natomiast odbyły się zawody pływackie Memoriał Marka Petrusewicza, w którym udział wzięły 44 kluby w tym czworo zawodników Torpedy Oleśnica: Julia Janik, Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska, Wojciech Kuras.

Wśród bardzo dobrych wyników zawodników Torpedy należy wyróżnić ten na 100 stylem grzbietowym Adeli Piskorskiej, która zdobyła w kategorii open płynąc ze starszymi o dwa lata dziewczynami indywidualny brązowy medal zajmując trzecie miejsce w tym wyścigu. Adela zajęła także drugie miejsce w w swojej kategorii wiekowej za dwa najlepsze starty na tych zawodach.

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej za dwa najlepsze starty zajął Wojciech Kuras. Zawodnik Torpedy zaliczył po raz kolejny bardzo udany start w wyścigach indywidualnych odpływając kolejnym przeciwnikom ze swojego rocznika.

RED, źródło: Torpeda

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony