Zawodniczka Judo Tigers z medalem Mistrzostw Polski!

W miniony weekend w Opolu judocy z Oleśnicy startowali na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików.


REKLAMA

Zawody organizowane przez Polski Związek Judo zgromadziły ponad pięciuset uczestników, którzy stanęli do walki o medale w najważniejszej imprezie sportowej roku dla zawodniczek i zawodników do 15 roku życia.

Wśród rzeszy młodych sportowców na macie walczyła piątka oleśnickich tygrysów. Świetnie spisała się Agata Płażewska, która po wspaniałych walkach wywalczyła brązowy medal.

– W drodze do podium Agata wygrała 3 pojedynki przed czasem, za każdym razem rzucając swoje przeciwniczki na ippon i tylko raz schodziła z maty pokonana. Agata minimalnie przegrała (na shido – najmniejsza przegrana w judo) po dogrywce z późniejszą Mistrzynią Polski – opowiada trener Michał Zamęcki.

judo2

Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy. – Choć nie stanęli na podium to trzeba przyznać, że walczyli świetnie. Oskar Dwornik zwyciężył w dwóch walkach, Tomek Moskiewicz wygrał jeden pojedynek, a w drugim niewiele zabrakło do zwycięstwa (Tomek przegrał z późniejszym triumfatorem zawodów), natomiast Janek Gorzelak po dobrych walkach zakończył turniej na 9. miejscu. Szkoda występu Kacpra Kupczyńskiego, który przegrał swoją pierwszą walkę po błędzie sędziego – słyszymy.

Zamęcki uważa, że jego podopieczni dobrze rokują na przyszłość. – Agata i chłopaki są w takim wieku, w którym rozpoczynają swoją przygodę ze sportem kwalifikowanym, a miło było oglądać ich walki bo były na fajnym sportowym poziomie. Na pewno cieszy fakt, że wygrane pojedynki kończyli na ippon, co świadczyć może o tym, że dobrze pracują nad swoją techniką. Ale najważniejsze, że cała ekipa trenuje systematycznie z dużym zaangażowaniem, a to na pewno przyniesie efekty – puentuje.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony