Zapisy do Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ruszyły zapisy na Największy Bieg Pamięci w Polsce. W dniu 26 lutego 2017 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty organizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, w związku z czym wraz z Klubem Biegacza Szerszeń Oleśnica zapraszają na lokalną edycję imprezy, która już po raz drugi odbędzie się w Oleśnicy, dawnej stolicy Księstwa Oleśnickiego.


REKLAMA

Biegacze wystartują na dwóch dystansach. Pierwsza trasa Biegu Pamięci liczy 1963 metry i jest symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. Natomiast Bieg Główny odbędzie się na dystansie 5 kilometrów.

Start  i meta umiejscowione będą na Zamku Książąt Oleśnickich. Początek zaplanowano na godzinę 12. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna oraz rekonstrukcja historyczna, która zostanie przeprowadzona przez Stowarzyszenie Żywej Historii ARMA z Oleśnicy.

Liczba miejsc ograniczona. Dla Biegu Pamięci przewidziane jest 80 miejsc, a Bieg Główny pomieści 100 uczestników. Więcej informacji na stronie www.szerszenolesnica.pl lub w wydarzeniu na Facebooku. Kontakt mailowy: kontakt@szerszenolesnica.pl.

Zapisów na bieg można dokonywać także za pośrednictwem portalu: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1383

biegzolnierzewykleci20172

RED, źródło: KB Szerszeń

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony