Worek medali i Puchar Świata młodego karateki Hikari Oleśnica

Niezwykle pracowity początek sezonu mają za sobą zawodnicy KS Hikari Oleśnica. Występy okrasili medalami, w tym dwukrotnym podium II Pucharu Świata Dzieci.


REKLAMA

Sezon 2016/2017 zawodnicy Klubu Sportowego Hikari Oleśnica rozpoczęli od udziału w trzech ważnych imprezach: IX Pucharze Mistrza pamięci sensei Hidetaki Nishiyamy (1.10.2016 Wrocław), Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (8.10.2016 Kluczbork) oraz II Pucharze Świata Dzieci, który w dniach 14-15.10.2016 odbył się w Tauron Arena Kraków podczas Światowego Festiwalu Karate-do.

Oto jak udział swoich podopiecznych we wspomnianych zawodach relacjonuje sensei Anna Koper:

W sobotę 1 października reprezentacja naszego klubu pojechała do Wrocławia. Zawody stały na bardzo wysoki poziomie, bowiem większość klubów przywiozła swoich najlepszych zawodników, którzy sprawdzali swoją formę przed zbliżającym się wielkim krokami championatem. Dla nas była to najlepsza inauguracja sezonu z dotychczasowych. Nasza 15 osobowa drużyna wywalczyła w sumie 6 medali.

hikari_olesnica002

Tydzień później nasi młodzicy uczestniczyli w Kluczborku w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy D (woj. dolnośląskie, śląskie, małopolskie, lubuskie, opolskie). Nasi zawodnicy przywieźli z tych zawodów trzy medale prezentując wysoki poziom swojego karate na tle swoich rówieśników.

hikari_olesnica001

Najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu był niewątpliwie II Puchar Świata Dzieci. Do Krakowa zjechali karatecy z 38 krajów rywalizujący podczas Światowego Festiwalu Karate-do. Wśród nich było 8 zawodników z Oleśnicy: Kornelia Liwak, Kornelia Jelonek, Emilia Kochańska, Aleksandra Piasecka, Magdalena Porębska, Mikołaj Adamski, Hubert Pietrzak-Rogala oraz Jakub Karczmarzyk.

Ta impreza to dla nas przede wszystkim nowe doświadczenie oraz sprawdzian swoich umiejętności w walce z najlepszymi zawodnikami z Polski i ze Świata a jednocześnie możliwość kibicowania Polakom na rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach. Samo wejście na halę i panujący tam klimat pobudził nasze serca do walki, a dwudniowa rywalizacja przyniosła wiele emocji i pokazała że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani do rywalizacji na najwyższym poziomie.

Wszyscy walczyli znakomicie nie raz zaskakując siebie samych oraz nas wszystkim wspaniałą postawą. W pierwszym dniu zmagań rozpoczęliśmy od startu drużyny dziewcząt (Liwak, Jelonek, Kochańska) która uplasowała się na miejscu 5. Następnie rywalizację rozpoczęły pary enbu, w której na miejscu 8 znalazła się para Kochańska/Adamski. Obie drużyny musiały rywalizować w grupach liczących ponad 30 ekip. Piasecka i Porębska zaprezentowały się bardzo dobrze w rywalizacji indywidualnej, zatrzymując się dopiero w walce o wejście do ścisłego finału. Po tej przegranej równie dzielnie walczyły w repasażach plasując się ostatecznie na miejscach piątych w swoich kategoriach.

hikari_olesnica005

Najdłużej na swój start w pierwszym dniu rywalizacji czekał Pietrzak-Rogala. Pomimo wielu godzin spędzonych na hali, humor go nie opuszczał, co zwiastowało dobry występ Z pełnym spokojem, koncentracją, po prostu po mistrzowsku pokonał wszystkich swoich przeciwników zdobywając tym samym dla Oleśnicy i Polski złoty medal.

Następnego dnia zmagania indywidualne na macie rozpoczęły najstarsze dziewczęta (Liwak, Jelonek, Kochańska). Walczyły znakomicie pokazując wysoki poziom przygotowania technicznego. Jednak w rezultacie musiały uznać wyższość rywalek, z którymi notabene na poprzednich turniejach zwyciężały.

hikari_olesnica006

Zaraz po tej konkurencji w najstarszej kategorii wiekowej chłopców walki indywidualne rozpoczęli dwaj nasi reprezentanci i obaj spisali się bardzo dobrze. Adamski zakończył rywalizację w drugiej rundzie repasaży, ale pokazał ogromnego ducha walki i bardzo dobry poziom techniczny. Natomiast Karczmarzyk w tej kategorii sięgnął po brązowy medal wygrywając walkę repasażową z Rosjaninem.

Podsumowując można z pełną satysfakcją powiedzieć, że nasi zawodnicy spisali się wspaniale, godnie reprezentowali zarówno Oleśnicę jak i Polskę, a swoimi umiejętnościami w żaden sposób nie odbiegają od światowej czołówki. Czasami zabrakło nam po prostu troszkę sportowego szczęścia, aby wywalczyli więcej medali. Gratulacje należą się całej ekipie.

hikari_olesnica004

Medaliści IX Pucharu Mistrza (1.10.2016)
Kornelia Liwak – złoty medal w konkurencji kata indywidualne
Hanna Sobkowiak – złoty medal w konkurencji kata indywidualne
Hubert Pietrzak – Rogala – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne
Kornelia Jelonek – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne
Matylda Cichy – brązowy medal w konkurencji kata indywidulane
Jakub Karczmarzyk – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne

Medaliści Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (8.10.2016)
Kornelia Liwak – złoty medal w konkurencji kata indywidualne
Jakub Karczmarzyk – srebrny medal w konkurencji kata indywidualne
Hanna Dziki – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne

Medaliści II Pucharu Świata Dzieci (14-15.10.2016)
Hubert Pietrzak – Rogala – złoty medal w konkurencji kata indywidualne
Jakub Karczmarzyk – brązowy medal w konkurencji kata indywidualne

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony