Wilki i Szerszenie na górskich biegach w Jakuszycach

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej odbył się Letni Bieg Piastów na dystansie Ultramaratonu 50 km i Półmaratonu 22 km.

Dopisała pogoda, organizacja imprezy, jak i frekwencja. Do biegu przystąpiło blisko 200 zawodników ultra i 400 zawodników na dystansie półmaratonu. Malownicze i szybkie trasy Gór Izerskich pokonało kilku oleśniczan.

Na dystansie 50 kilometrów pobiegli: Janusz Skowroński, Krzysztof Wajerowski (KB Lupus) i Łukasz Zimniak (KB Szerszeń).

Najszybszym oleśniczaninem na mecie okazał się Janusz Skowroński, który z bardzo dobrym czasem 04:39:41 uplasował się na 14 pozycji open. Krzysztof Wajerowski z Lupusa na mecie był z czasem 04:48:55 zajmując 25 lokatę. Na 77 miejscu z czasem 05:30:43 zmagania zakończył zawodnik Szerszenia Łukasz Zimniak.

Adam, Marta, Paweł

Na dystansie półmaratonu wystartowały dwa „wilki” Paweł Stawarz i Adam Mosur oraz jedna „wilczyca” – Marta Sonnek, dla której był to debiut na górskim półmaratonie.

Najlepiej z dystansem górskiego półmaratonu poradził sobie Paweł Stawarz, który z czasem 01:53:29 uplasował się na 95 miejscu. Debiutująca Marta Sonnek zmagania zakończyła z czasem 01:59:28 zajmując 155 miejsce. Adam Mosur na mecie pojawił się po czasie 02:14:21 zajmując 247 miejsce.

RED, źródło i fot.: KB Szerszeń, KB Lupus