Wielkie święto judo z Tygrysami już w niedzielę

W hali sportowej OKR Atol po raz szósty odbędzie się turniej judo Tiger Cup.


REKLAMA

Po raz pierwszy będzie on częścią cyklu Super Ligi Judo 2016. – SLJ to pomysł, który zrodził się kilka lat temu, ale dopiero w tym roku byliśmy gotowi na to, aby podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia. To rywalizacja sportowa przygotowana z największą dbałością o szczegóły, to fantastyczna atmosfera dla całej sportowej rodziny judo, świetna forma aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, a przede wszystkim projekt edukacyjny przez duże „E” – wyjaśniają organizatorzy.

Pierwszymi zawodami z cyklu będzie właśnie turniej, którego gospodarzem jest Judo Tigers Oleśnica. Kolejne odbędą się jesienią kolejno w Sobótce, Kobierzycach i Strzelinie (finał). Na turniejach oprócz rywalizacji indywidualnej podsumowana będzie również rywalizacja drużynowa.

– Na każdych zawodach zawodnicy zdobywać będą medal, a po zakończeniu cyklu wszystkie medale będą mogły złączyć się w całość. Najważniejsza dla nas jako organizatorów będzie edukacyjna misja Ligi. Zaprosiliśmy do współpracy ekspertów z rożnych dziedzin (m.in. medycyna sportowa, teoria sportu, fizjologia, biomechanika), którzy na każdych zawodach przeprowadzą krótkie wykłady dla rodziców oraz trenerów, żeby rodzice świadomie uczestniczyli w judo, a trenerzy poszerzali swoją wiedzę – dodają pomysłodawcy ligi judo.

Przypomnijmy, zainicjowany przez trenera Michała Zamęckiego turniej w Oleśnicy w ciągu kilku lat urósł do miana największej młodzieżowej imprezy judo na Dolnym Śląsku i wciąż się rozwija. W tym roku na matach zmierzy się kilkuset zawodników, a międzynarodowego charakteru doda fakt, że będą wśród nich judocy z Polski, Czech i Francji.

Pierwsze walki rozpoczną się już o godzinie 10, a o 11:45 zaplanowano oficjalne otwarcie. Dodatkową atrakcją op 12:30 będzie również „Trening z Mistrzem”, który poprowadzi siedmiokrotny Mistrz Polski i medalista Pucharów Świata – Łukasz Błach. Ponadto o smaczne jedzenie zadbają food-tracki, a zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w biegu Runmageddon Kids.

Harmonogram VI turnieju Tiger Cup wchodzącego w skład Super Ligi Judo
10.00 – rozpoczęcie walk zawodników grupy wiekowej dzieci młodszych (2008-2009)
11.45 – oficjalne otwarcie SUPER LIGI JUDO 2016
12.30 – rozpoczęcie walk zawodników grupy wiekowej dzieci starszych (2006-2007)
12.30 – „Trening z Mistrzem” dla zawodników grupy wiekowej dzieci starszych i młodzików
14.30 – rozpoczęcie walk zawodników grupy wiekowej dzieci starszych (2004-2005) oraz młodzików (2002-2003)

superligajudo

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony