Wicemistrzostwo małych Orłów w Mistrzostwach Białego Orlika

Reprezentacja Orłów Oleśnica w tegorocznym V Ogólnopolskim Turnieju Mistrzowie Białego Orlika zajęła drugie miejsce. 


REKLAMA

Wczoraj na lodowisku Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się V Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika. W turnieju wzięło udział 24 drużyn z całej Polski: Elbląga, Malborka, Mikołowa, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Opola, Wrocławia, Jastrzębia-Zdroju, Radzynia Podlaskiego, Siedlec, Zgorzelca, Sieciechowic, Wodzisławia Śląskiego, Katowic oraz Konstancina i Oleśnicy.

Turniej skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, a jego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja aktywnego spędzania czasu. Turniej polega na rywalizacji zespołów pięcioosobowych w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego (tor przeszkód) rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Sport7, które założył Mariusz Czerkawski, który wraz z innymi hokeistami, olimpijczykami Andrzejem i Wojciechem Tkaczami sędziował zawody.

Oleśnicę reprezentował Oleśnicki Klub Hokejowy, który w tym roku bronił mistrzostwa, za ubiegłoroczną wygraną. Podopiecznym Mieczysława Modlińskiego nie udało się tym razem wywalczyć złotego medalu, ale zostali wicemistrzami Polski! Dobrze wypadła też druga drużyna Orłów Oleśnica, która wywalczyła szóste miejsce.

I drużyna: Barek Pucek, Kuba Garbaczewski, Mieszko Okrzesik, Kuba Libner, Mateusz Piętowski.

II drużyna: Wojciech Dyrka, Karol Jaroń, Kuba Lipiarz, Błażej Zawadzki, Paweł Glinka, Tomasz Bełza.

dav

REKLAMA
 1. A-J

  Panie redaktorze, w turnieju ORŁY OLEŚNICA wystawiły dwie drużyny które reprezentowały NASZE miasto. Druga drużyna zajęła wysokie 6 miejsce. Może bądźcie bardziej rzetelni.
  Pozdrawiam i
  Gratuluję zawodnikom i całemu sztabowi drużyny występu na PGE Narodowym

  (0)
 2. OLA

  „Druga drużyna Orłów Oleśnica wywalczyła szóste miejsce”….nie za dużo informacji i zdjęć zamieszono o drugiej drużynie?

  (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony