Weekendowe starty Oleśnickiej Grupy Triathlonowej

W ubiegły weekend pięcioro zawodników z Oleśnickiej Grupy Triathlonowej próbowało swoich sił w zawodach rozgrywających się w Sierakowie i Jeleniej Górze.


REKLAMA

W pierwszym z miast w piątek, Amelka Błach – najmłodsza zawodniczka trenująca pod okiem OGT, wystartowała w duathlonie na dystansie 2400m jazdy rowerem i 600m biegu i z uśmiechem na twarzy ukończyła ten wyścig mimo trudnego etapu rowerowego.

Sieraków to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Dzień później w tym samym miejscu w triathlonie na dystansie 1/4 Iron Man wziął udział jej ojciec i trener – Marek Błach. – Mimo krótkiego okresu przygotowawczego poprawiłem swoją życiówkę i osiągnąłem czas 2 godziny i 39 minut. Age group w której startowałem była najliczniej obstawiona. To dodatkowa mobilizacja. Na tym terenie rywalizowałem już trzeci raz i będę tu za rok. Impreza godna polecenia, szczególnie dla debiutantów – relacjonuje Marek. blach_

Trójka innych biegaczy natomiast zmagała się z kiepskimi warunkami atmosferycznymi i ponad 28 kilometrami w jednym z trudniejszych biegów górskich w Polsce, w Jeleniej Górze na Karkonoskim Festiwalu Biegowym.

– Już półtorej godziny przed startem zerwał się bardzo intensywny deszcz. Na szczęście przestało padać przed startem, jednak spora ilość śliskich kamieni i błota znacznie utrudniała bieg pod górkę jak i zbieganie z niej. Po trzech godzinach biegu ponownie zaczęło padać i wielu zawodników musiało kończyć bieg w ubraniach przemoczonych do suchej nitki – komentuje jeden z oleśnickich biegaczy, który brał udział w biegu. W ten sam dzień zorganizowano podobne biegi na dystansach 46 i 102km. Na dystansie 28km wystartowało 243 osób.

Oto wyniki zawodników reprezentujących Oleśnicę:
Mateusz Musiał 19 miejsce kategoria wiekowa M30 miejsce 10 czas: 3:04:31
Dawid Smolak 58 miejsce kategoria wiekowa M20 miejsce 9 czas: 3:28:52
Maciej Domański 109 miejsce kategoria wiekowa M30 miejsce 53 czas: 3:52:39

RED, źródło: OGT

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony