Weekendowe starty Oleśnickiej Grupy Triathlonowej

Udany weekend mają za sobą zawodnicy Oleśnickiej Grupy Triathlonowej Dawid Smolak i Michał Karaś, którzy uczestniczyli w zawodach sportowych na Dolnym Śląsku.


REKLAMA

Dawid wygrał kategorię wiekową M20 z czasem 37:27 na dystansie 10 km w Walentynkowym Biegu Zimowym organizowanym przez Wrocławski Klub Biegacza Piast. W klasyfikacji generalnej nasz zawodnik otarł się o podium, zajmując 4 miejsce.

– Start ten był formą treningu do najważniejszych startów w sezonie dla Dawida. Mimo tego nasz zawodnik pokazał, że już znajduje się w bardzo dobrej formie i w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych udanych startów. – podsumowuje występ Dawida Oleśnicka Grupa Triathlonowa.

Z kolei Michał Karaś debiutował w Maratonie Pływackim, który odbył się w nocy z soboty na niedzielę w Oławie na basenie w „Termach Jakuba”. Zasady tego maratonu były proste. Wygrywała osoba, która przepłynęła największą odległość w przeciągu 8 godzin. Nasz zawodnik zdołał pokonać odległość 10 km i 100 metrów, co dało mu miejsce w środku stawki. Zajęło mu to łącznie 3 godziny i 22 minuty.  Udział ten był doskonałą formą treningu przed zbliżającym się sezonem triathlonowym oraz ciekawym doświadczeniem dla niego samego.

– Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że zwycięzca pokonał odległość 25 km, czyli zawodnik ten przepłynął dokładnie 1000 basenów.  Wynik Michała jest efektem pracy, którą grupa OGT wykonała na pływalni w ostatnich miesiącach pod nadzorem trenera Marka Błacha. – dodają oleśniccy zawodnicy.

RED, źródło: OGT

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony