Twardogórzanka wicemistrzynią Polski w rzucie oszczepem

Oszczepniczka Dominika Orlińska ze srebrnym medalem MP Juniorów w Lekkiej Atletyce.


REKLAMA

Dominika Orlińska, zawodniczka MLKS „Echo” Twardogóra, absolwentka twardogórskiego gimnazjum i wychowanka Waldemara Czajkowskiego, a obecnie uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu – zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Suwałkach.

Twardogórzanka startując w konkurencji rzutu oszczepem już po pierwszej kolejce uplasowała się na drugiej pozycji (z wynikiem 47,09 m), którą utrzymała do ostatniej kolejki. Dominika po przebytej kontuzji, która spowodowała blisko roczną przerwę, rozpoczęła treningi dopiero w lutym tego roku i mimo tego – zaliczyła bardzo dobry sezon. Podczas zawodów we Wrocławiu poprawiła rekord życiowy na 48,64 m, co zapewniło jej minimum uprawniające do startu w Mistrzostwach Polski Seniorów

Jako najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Polski seniorów, odbywających się w Bydgoszczy 24 czerwca – zakwalifikowała się do finału, w którym zajęła (bardzo dobre) 7 miejsce, z wynikiem 46,65 m . Chociaż w tym roku zabrakło zawodniczce 2 m, by zakwalifikować się do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, można spodziewać się, że w przyszłym roku – już jako 19-latka – będzie miała poważne szanse na udział w Mistrzostwach Europy w swojej kategorii – czytamy na twardogora.pl.

RED, źródło i fot.: UMiG Twardogóra

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony