Trio morskich komandosów z Oleśnicy

W ubiegły weekend trójka oleśnickich biegaczy wybrała się do Gdyni gdzie postanowili wcielić się w rolę komandosów, biorąc udział w VII edycji Biegu Morskiego Komandosa.


REKLAMA

Oleśnicę reprezentowali Jacek Owczarek i Łukasz Zimniak z KB Szerszeń Oleśnica oraz Robert Pontus z Cała Oleśnica Biega. Zawodnicy do wyboru mieli kilka kategorii. Robert Pontus wystartował w kategorii „Hard”, która była przygotowana dla najtwardszych i najbardziej wymagających zawodników.

Natomiast Jacek Owczarek i Łukasz Zimniak wystartowali w nowej kategorii „Hard Historyczny”. Kategoria ta została przygotowana dla najtwardszych i najbardziej wymagających zawodników, którzy postanowili pobiec o 4:45 kiedy to 01.09.1939 roku rozpoczęła się II Wojna Światowa.

Uczestnicy obowiązkowo startowali w wysokim obuwiu oraz pełnym umundurowaniu. Zawodnicy biegli  z ćwiczebnym AK47 oraz plecakiem z obciążeniem pięciu kilogramów. Ponadto na uczestników czekał wymagający, wojskowy tor przeszkód, rozstawiony na całej 21- kilometrowej długości trasy. Zawodnicy startujący w kategorii „Hard Historyczny, dodatkowo wyposażeni byli w hełm Wojska Polskiego ze znakiem Polski walczącej.

Wyniki:
Robert Pontus – kat. Hard. czas: 5:34:44 miejsce: 42
Jacek Owczarek – kat. Hard Historyczny czas: 5:17:05 miejsce: 38
Łukasz Zimniak – kat. Hard Historyczny czas: 6:48:35 miejsce: 81

DG, fot.: Katarzyna Owczarek

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony