Tenisowa liga w Oleśnicy wyłoniła mistrza

Oleśnicka Liga Amatorska w tenisie stołowym rozstrzygnięta,

Za nami kolejna odsłona Oleśnickiej Ligi Amatorskiej w tenisie stołowym, której organizatorem był klub Ajde Oleśnica, a całość koordynowała Paulina Szczepanek. Zasady pozostały niezmienne do lat poprzednich. Zawodników podzielono na sześć lig na podstawie wyników z tzw. „kolejki zerowej” . Następnie zostało rozegranych sześć właściwych kolejek.

– Po każdej kolejce osoby z dwóch pierwszych miejsc awansowały do ligi wyższej, natomiast osoby zajmujące dwie ostatnie pozycje spadały do ligi niższej. Za zajęte miejsca zdobywało się odpowiednią ilość punktów, a na końcowy wynik składały się osiągnięcia z pięciu najlepszych turniejów – wyjaśnia P.Szczepanek, spiritus movens oleśnickich rozgrywek.

Rywalizacja była zacięta do ostatniej kolejki. Ostatecznie zwyciężył Adrian Szczepaniak (725 pkt.), drugie miejsce wywalczył Jan Kasendra (713 pkt.), a na najniższym stopniu podium uplasował się Łukasz Zawodnik (683 pkt.). Na najlepszych czekały medale, dyplomy i nagrody. Pamiątkowe dyplomy i upominki odebrali wszyscy zawodnicy, dodatkowo wyróżniono też dwoje najmłodszych uczestników.