Tancerze po raz dziewiętnasty rywalizowali o Puchar Starosty Oleśnickiego

Tancerze po raz dziewiętnasty rywalizowali o Puchar Starosty Oleśnickiego

Niemal 700 tancerzy rywalizowało w sobotę od godzin porannych w 19. Turnieju Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego. 


REKLAMA

Taneczne emocje prawie na cały dzień zawładnęły parkietem hali sportowej Atola przy Kochanowskiego. W tym roku Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury na Regionalny Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego przygotowały 100 pucharów i wyróżnień.

Gośćmi Turnieju byli: Starosta Oleśnicki Wojciech Kociński, Burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński, Burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Małgorzata Iwańska, Dyrektor CUW w Twardogórze Maria Susidko. Licznie przybyłej publiczności zaprezentowały się zarówno szkoły tańca, jak i szkolne zespoły taneczne. Na parkiecie oglądać można było wszystkie liczące się zespoły oleśnickie oraz tancerzy z Wrocławia i Wałbrzycha.

Turniej podzielony był na trzy kategorie. Taniec artystyczny, w którym pomieściły się obok siebie tak różnorodne formy jak np. balet, jazz, modern, taniec z elementami akrobatyki. Kolejna kategorię stanowiły pokazy grup cheerleaders. Ostatnią, najliczniej reprezentowaną, była kategoria street dance/hip-hop. W opinii jurorek: Karoliny Szymańskiej, Joanny Rudnickiej i Magdaleny Chanas poziom prezentowanych umiejętności tanecznych był dość zróżnicowany, jednak to, co liczyło się najbardziej i decydowało o całokształcie, to radość, entuzjazm i zapał młodych artystów. Sprawny i żywy przebieg pokazów zapewniła debiutancka para prowadzących, którą tworzyli Karolina Rasała i Dawid Szymański.

– Kolejny – 19. Turniej Tańca o Puchar Starosty Oleśnickiego przeszedł do historii, a organizatorzy z PCEiK-u już myślą nad następnym – jubileuszowym. – zapowiada PCEiK.

REKLAMA
  1. Waldemar Michalec

    Wielka szkoda, że w jednym czasie w naszym mieście organizowane są dwie tak duże imprezy. Termin biegów przełajowych znany był od września 2016 roku. Brawa dla dzieci, które potrafiły wystąpić w obu. Organizatorzy powinni współpracować, aby dzieci nie musiały stawać przed trudnym wyborem. To samo tyczy się innych imprez np. meczów piłkarskich, których terminy trenerzy, przy odrobinie chęci, powinni ustalić w innych godzinach lub dniach.

    (4)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony