Szerszenie na Biegu Firmowym i Runmageddonie

Prezes Łukasz Zimniak weteranem Runmageddonu, a Zuzanna Szymczak i jej team najlepsza w Biegu Firmowym. To był udany weekend klubu Szerszeń!


REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę dwójka biegaczy z KB Szerszeń Oleśnica wystartowała w Nocnym Runmageddonie Rekrut w Poznaniu. 

Na oleśnickich pasjonatów biegów z przeszkodami czekało tym razem 30 przeszkód. Skoki przez ogień, przeprawa przez wodę, przenoszenie ciężarów, bieg po kolana w błocie – to niektóre z licznych przeszkód, jakie mieli do pokonania Mateusz Wielocha i Łukasz Zimniak. Trasa Runmageddonu prowadziła nad poznańską Rusałką i liczyła sobie 6 km.

Znany biegaczom z tego typu biegów Łukasz Zimniak zdobył w Poznaniu status „Weterana”, kończąc tym samym wszystkie wymagane do uzyskanie tego tytułu zawody serii Runmageddon. W Rekrucie zajął 291. miejsce z czasem 02:04:10. Mateusz Wielocha był 297. z wynikiem 02:04:28.

zszymaczak

Natomiast we Wrocławiu wystartował czwarty Bieg Firmowy. Rekordowa liczba uczestników pobiegła wspomóc dwóch chorych chłopców.  Bieg Firmowy we Wrocławiu to sztafeta, w której startowały pięcioosobowe zespoły z kilkuset wrocławskich firm. Każdy z zawodników musiał pokonać dystans 5 kilometrów. Trasa biegu prowadziła przez okolice Stadionu Olimpijskiego, Morskiego Oka oraz po wale przeciwpowodziowym.

Zawodniczka Szerszenia Oleśnica – Zuzanna Szymczak wraz ze swoją drużyną zdobyła 1 miejsce. Warto zaznaczyć, iż w biegu udział wzięło przeszło 5 tysięcy osób. Najważniejszego tego dnia jednak było to, że cały dochód z Biegu przekazany został na pomoc dwóm chłopcom, podopiecznym Fundacji Everest.

Dzięki uczestnikom biegu, sponsorom oraz darczyńcom jeden z chłopców wyposażony zostanie w dostosowywany do jego potrzeb specjalistyczny wózek będzie mógł skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Drugi z chłopców choruje na porażenie mózgowe. Jest wychowywany przez samotną mamę, a żeby swobodnie się poruszać potrzebuje specjalistycznego chodzika i sfinansowania kosztownej rehabilitacji.

ENERGY LADIES (firma: Greco) Czas zespołu: 01:57:00 TARNOWSKA JOANNA – 00:23:35, KOZAK MONIKA – 00:25:33, SZYMCZAK ZUZANNA – 00:22:08, KMIECIK DOROTA – 00:23:18, HOŁUBOWICZ ANITA – 00:22:26.

RED, KB Szerszeń

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony