Szachowi mistrzowie powiatu z Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy

Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy mistrzami powiatu w szachach. 


REKLAMA

W ramach Gimnazjady Powiatowej cztery drużyny z naszego powiatu wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w szachach. Zawody rozegrano 24 listopada(czwartek) w Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy. Organizatorem tych mistrzostw był PSZS w Oleśnicy i Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy. Głównym sędzią tych mistrzostw była  nauczycielka wychowania fizycznego Marzenna Chojnacka.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkolne składające się z jednej dziewczynki i trzech chłopców z jednej szkoły rocznik 2001 i młodsi. Drużyny nie mogły posiadać zawodnika rezerwowego. Kolejność zawodników w drużynie, która została ustalona na odprawie technicznej przed zawodami i nie mogła ulec zmianie w trakcie zawodów. Na I,II i III szachownicy grali chłopcy na IV dziewczynki. Zawody rozgrywano systemem kołowym po 15 min na zawodnika w partii. Każdy zawodnik otrzymywał 1 pkt za zwycięstwo , 0,5 pkt za remis i 0 pkt. za przegraną.

WYNIKI: 

1. G 3 w Oleśnicy I miejsce 10,5 pkt ( op. M. Chojnacka )
2. G 1 w Oleśnicy II miejsce 6,5 pkt ( op. A. Kwaczyński)
3. G Dziadowa Kłoda III miejsce 5,5 pkt ( op. M. Łach)
4. G 2 w Oleśnicy IV miejsce 1,5 pkt ( op. J. Malczewski)

Zwycięska drużyna grała w składzie : J. Czop, D. Szuwalski, F. Grucela, N. Bacińska. Natomiast srebrnych medalistów reprezentowali: M. Koćwin, D. Mszyca, Sz. Błaszczyk, A. Wachowska, a zdobywcy trzeciego miejsca to :J. Balsam, J. Krawczyk, N. Świątek, Z. Rynio. Poza podium znaleźli się: B. Apiwowar, K. Kania, J. Cierach, N. Szylle.

NAJLEPSI NA SZACHOWNICACH:

I szachownica Jan Czop G 3 Oleśnica 3 pkt
II szachownica Damodar Szuwalski G 3 Oleśnica 3 pkt
III szachownica Filip Grucela G 3 Oleśnica 3 pkt
IV szachownica Zuzanna Rynio G Dziadowa Kłoda 3 pkt

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy , oraz pierwsze trzy drużyny medale zakupione ze środków powiatu oleśnickiego. Do zawodów strefy wrocławskiej awansują dwie pierwsze drużyny. Zgłaszają się indywidualnie  do SZS „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Zawody te zostaną rozegrane 29.11.2016r  we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony