Szachiści walczyli o burmistrzowski puchar

W Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica, którego organizatorem byli: Miasto Oleśnica, Biblioteka i Forum Kultury oraz UKS „Pogoń Oleśnica” wzięło udział 44 zawodników.

Oprócz zawodników z Oleśnicy gościliśmy szachowych entuzjastów m.in.: z Wrocławia, Kluczborka, Sycowa, Świdnicy oraz wielu innych mniejszych miejscowości.

Zwycięzcą turnieju oraz zwycięzcą kategorii Graczy Klubowych został zawodnik UKS „Pogoń Oleśnica” Damian Baliński uzyskując 8 pkt. z 9 partii. Drugą lokatę z tą samą liczbą punktów zajął Robert Kossobudzki, trzeci był Andrzej Merci z LZS Goniec Kluczbork, który zdobył 7 pkt.

W kategorii Amatorów pierwsze miejsce przypadło Arturowi Urbaniakowi 5 pkt. z 9 partii, drugie miejsce w tej kategorii zajął Mariusz Walkiewicz z tą samą ilością punktów a trzecim amatorem turnieju został pan Henryk Chorążyczewski – 4,5 pkt.

W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Piotr Kejna z GCKiS Kobierzyce uzyskując 6 pkt., drugie miejsce zajął Karol Doskocz z KS AZS Wratislavia – 5,5 pkt. a trzecie miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Bednarczyk z MUKS MDK Śródmieście Wrocław uzyskując 5 pkt. Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Pastuszka z wynikiem 4,5 pkt.