Sycowska Strzała już w najbliższą sobotę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie oraz WKS Płomień MOSiR Syców zapraszają na I Plenerowe Mistrzostwa Sycowa Łucznictwa Tradycyjnego Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Bolesława Moniuszko.


REKLAMA

Zawody zostaną rozegrane w najbliższą sobotę, 7 maja, o godzinie 11 w Parku Miejskim w Sycowie (okolice grilla). – – Turniej będzie miał formę bojówki terenowej ze zróżnicowanym stopniem trudności. Dwanaście tematycznych plansz rozstawionych zostanie w sycowskim parku wzdłuż Trasy Zdrowia PZU na odcinku 3 km. Zawodnicy podzieleni na grupy zdobywać będą punkty na poszczególnych „stanowiskach” – wyjaśnia dyrektor MOSiR-u Adam Hrehorowicz, który koordynuje zawody wspólnie z Ireneuszem Lebkiem.

O zwycięstwie decydować będzie suma zdobytych punktów na wszystkich planszach. Osobną konkurencją dla uczestników, ze specjalną nagrodą, będzie „Sycowska Strzała. Zawodnik będzie oddawał tylko jedną próbę do wyznaczonego w oddali celu rozmieszczonego na wyspie przy stawie.

W każdej kategorii (oprócz dzieci) występuje podział na K i M (Kobiety lub Mężczyźni), pod warunkiem zgłoszenia min. 3 uczestników K lub M. W razie braku wymaganej ilości zawodników obecni będą startowali w grupie łączonej K+M. Kategoria wiekowa I: dzieci do lat 15 (łuki klasyczne) bez podziału na płeć. Kategoria wiekowa II: Dorośli podział na płeć K+M.

Jak wygląda sprawa sprzętu? – Łuk tradycyjny: łuk drewniany lub laminat wykonany z półką lub bez, można używać podstawki, bez celownika i innych znaków celowniczych, bez spustu, można używać ochrony palców. Startujący w kategorii wiekowej do 15 lat strzelają z krótszych dystansów – wyjaśnią organizatorzy.

– Prosimy o zgłoszenie zawodników do czwartku 5 maja do godz. 15.00 w celu sprawnego przygotowania zawodów. wśród zgłoszonych w terminie zawodników z opłaconym wpisowym zostanie wylosowana nagroda niespodzianka. Koszt uczestnictwa w zawodach: dorośli 20 zł., dzieci do lat 15 – 10 zł. płatne przed rozpoczęciem turnieju u organizatorów. Osoby zgłoszone po terminie oraz z dniu zawodów koszt wpisowego 30 zł – informuje MOSiR.

PRZEBIEG ZAWODÓW
10:00 – 11:00 Rejestracja zawodników, trening przed zawodami
11:15 Otwarcie zawodów przez organizatorów
11:30 Rozprowadzenie drużyn na stanowiska
11:40 Rozpoczęcie strzelania
15.30 Zakończenie strzelania, przerwa na poczęstunek, kawę i
herbatę oraz ciepły posiłek dla zawodników, podliczenie
wyników zawodów
16:00 Zakończenie turnieju łuczniczego i wręczenie nagród

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony