Sycowscy łucznicy Wicemistrzami Polski w strzelaniu całodobowym

Sycowscy łucznicy Wicemistrzami Polski w strzelaniu całodobowym

Historyczny sukces WKS Płomień MOSiR Syców na I Mistrzostwach Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym, których Syców był gospodarzem.


REKLAMA

W weekend w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie rozegrano pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym. Cała impreza wystartowała w sobotnie południe, a z łukami w dłoni w szranki stanęło dwanaście drużyn z całego kraju, w tym gospodarze z WKS Płomienia MOSiR Syców.

Gości przywitał dyrektor MOSiR-u Adam Hrehorowicz, a oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Sycowa, Sławomir Kapica. Ceremonię otwarcia uświetnił też hymn i wciągnięcia flagi Polski. Punktualnie w samo południe ruszyła właściwa rywalizacja, która zgodnie z nazwą zawodów trwała przez równe 24 godziny.

Zawody podzielone były na 24 przedziały, a strzelanie odbywal się do 5-polowych tarcz na dystansie 20 metrów. W każdej godzinie z danej drużyny strzelało równocześnie 2 łuczników w 10 seriach, a w każdej z serii oddawano po 6 strzałów. Końcowym wynikiem drużyny była suma punktów wszystkich zawodników.

Gospodarze z Sycowa spisali się znakomicie i wywalczyli tytuł Wicemistrzów Polski, uznając jedynie wyższość Drużyny CŁT (8563 pkt.). Sycowianie uzyskali łącznie 8074 punktów, wyprzedzając na podiun DeBESTIE z wynikiem 7827 pkt. Warto również odnotować, że w klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce zajął reprezentant Sycowa – Piotra Czajka, który o zaledwie 3 „oczka” uległ Annie Płotyci z Anonimów. Najlepszy był zdecydowanie Piotr Gruszczyński z CŁT.

 Płomień MOSiR Syców: Jerzy Andrzejczak, Ireneusz Lebek, Jerzy Dumański, Piotr Czajka

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony