Sukcesy Torpedy na pływalni w Poznaniu

Od 21 do 23 kwietnia w Poznaniu trwały największe pod względem liczby startujących w Polsce zawody pływackie International Swimming Cup Poznań 2017.


REKLAMA

Na 50 metrowej pływalni rywalizowało 1010 zawodników i zawodniczek ze 110 klubów z Polski i z zagranicy. Torpeda Oleśnica wystawiła siedmiu zawodników : Adela Piskorska, Adrianna Szwabińska, Julia Janik, Maria Krzywak, Wojciech Kuras, Michał kwaśny i Sebastian Kołodziejczyk.

W tych bardzo wymagających pod względem ilości startów i godzin spędzonych na basenie zawodach Torpeda zdobyła 5 medali. Adrianna Szwabińska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz trzecie na 100 dowolnym. Adela Piskorska wygrała konkurencje 50 m stylem grzbietowym, a Julia Janik płynąc w tym samym finale co koleżanka zajęła drugie miejsce na 50 dowolnym. Ponadto dziewczyny w składzie Adela Piskorska, Julia Janik, Maria Krzywak i Adrianna Szwabińska zajęły pierwsze miejsce w sztafecie 4×50 dowolnym w kategorii open.

Poza medalami padły już teraz dwa znakomite wyniki. Autorką pierwszego jest Adela Piskorska, która zdecydowanie wygrała finał na 50 grzbietowym i będąc aktualną Mistrzynią Polski na tym dystansie na krótkim basenie, wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu swojego rocznika na basenie długim. Drugi fantastyczny wynik padł łupem Adrianny Szwabińskiej, która po wygranym finale na 50 dowolnym zajmuje obecnie drugą pozycję w rankingu polskich pływaczek swojego rocznika.

RED, źródło i fot. UKP Torpeda

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony