Sukcesy oleśnickich biegaczy na Festiwalu Biegowym w Krynicy

Podobnie jak rok temu zgrana grupa oleśnickich biegaczy pojechała na Festiwal Biegowy dorocznie odbywający się w Krynicy.


REKLAMA

7. PKO Festiwal Biegowy rozwija się prężnie i w tym roku padł rekord frekwencji ponad 10 tysięcy zgłoszeń, a 8 tysięcy osób odebrało pakiety startowe na kilkanaście dystansów.  Niezmienną popularnością cieszy się Bieg 7 Dolin – do wyboru dystans 100 km ( MP w górskim ultramaratonie), 64 km i 34 km, biegnący po malowniczych terenach Beskidu Sądeckiego, jak Krynica, Rytro, Piwniczna, Muszyna.

Te zawody ukończyli z sukcesami:
100 km
Janusz Skowroński 11:30 h ( 4 m-ce w kat. wiekowej MP)
Krzysztof Wajerowski / KB Lupus 14:39 h
Edyta Rychcik-Zygadło 15:21 h ( 1 m-ce w kat. wiekowej MP)
64 km
Dariusz Karczyński / COB 8:11 h
Paweł Stawarz / KB Lupus 9:50 h

Mistrzem Polski trzeci raz z rzędu został znany naszym biegaczom m.in z honorowego udziału w Crossie Lasów Złotowskich – Marcin Świerc, natomiast wśród kobiet Dominika Stelmach. 

W kolejnych dniach popularnością cieszył się Konspol Półmaraton, który ukończyła Joanna Karczyńska z Cała Oleśnica Biega z czasem: 2:20 h oraz typowo górskie wyzwanie Bieg na Jaworzynę Krynicka, na dystansie ponad 3 km. Tu bardzo duży sukces odniosła zawodniczka Lupusa – Justyna Stefaniak, zajmując 2. miejsce w kategorii open kobiet z czasem 26:23 min.

RED, źródło: KB Lupus

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony