Sukcesy zawodników WKS-u Oleśniczanka

Uczennica Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy i zawodniczka WKS-u Oleśniczanka jako pierwsza pokonała dystans 3 tysięcy metrów.


REKLAMA

Uczyniła to w sobotę (4 marca) na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych w Jeleniej Górze, osiągając najlepszy czas w swojej kategorii wiekowej (16–17 lat) i jednocześnie wygrywając bieg open na dystansie 3 km.

– Bieg prowadziła dwa lata starsza ode mnie, utalentowana biegaczka Ola Kaczmarek. W trakcie biegu trzymałam się w pierwszej trójki, w której wraz ze mną biegła Wiktoria Ryng. Gdzieś około 2 km zniknęła mi za plecami, a było to związane z jej problemami. Na najdłuższym podbiegu jakoś zaczęłam się zbliżać do prowadzącej, jestem przekonana, że nie przyspieszyłam, raczej ona zwolniła, zastanawiałam się czy się jej nie trzymać do końca, bo szczerze mówiąc zależało mi na podium tylko w mojej kategorii, ale mam strasznie słaby finisz i nie chciałam ryzykować walki na ostatnich metrach bo na pewno bym ją przegrała wiec zmusiłam się do trzymania tempa. – relacjonuje swój start Julia Kuras.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Julia trenuje w WKS Oleśniczanka pod okiem Jarosława Janeczka, ze wsparciem nauczycieli z „Jedynki”. W piątek Julia wróciła z Białej Szkoły w Lądku Zdroju. Przyznaje, że przez cały tydzień pomagali jej państwo Krzywieccy, którzy umożliwiali jej indywidualne treningi czy odpoczynek w przerwach między jeżdżeniem na snowboardzie. Jak mówi Hanna Musiał-Krzywiecka, trening wysokogórski przyczynił się do podniesienia wydolności organizmu.

– Nasza wszechstronna uczennica lubi wiele dyscyplin sportowych, ale bieganie najbardziej. Plany na przyszłość wiąże jednak nie tylko ze sportem – przede wszystkim myśli o nauce przedmiotów ścisłych. Bieganie, ku zdziwieniu niektórych osób zachwyconych jej sukcesami, traktuje jak hobby, któremu jednak poświęca się… 7 razy w tygodniu!- mówi nam pani Marzena Tyl.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ponadto klubowi koledzy i koleżanki Julii również dobrze się zaprezentowali na mistrzostwach. Łącznie Oleśniczanka zdobyła sześć medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowy. Złoty medal wybiegał również  w kategorii U-16 Michał Pytel, srebrny  medal zdobyła Aleksandra Pierzg a na dystansie 3 km kategorii  U-18.  Na dystansie 2 km w kategorii U-18 , srebrny medal wywalczyła  Ewa Mróz, a także w kategorii U-18 na dystansie 4 km  brązowy medal wywalczył Patryk Porębski.  Pozostali  zawodnicy zajęli miejsca:

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Julia Pietraszki: kat. K U-18 – 4 miejsce
Julia Sikora: kat. K U-18 – VII miejsce
Ewa Najdek: kat. K U-20 – IV miejsce
Szymon Zieliński: kat. U-16 – VI miejsce
Dawid Kałówiński: kat. U-16 – XII miejsce
Maciek Ciok: kat. M U-18 – XVIII miejsce
Kamila Dąbrowska: kat. K U-18 – XXII miejsce
Wiktor Fit:  kat. M U-20 – V miejsce

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Była to generalna próba tras biegowych przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Seniorów,  które odbędą się w Jeleniej Górze 8 marca, do której zakwalifikowało się 6 osób z naszego klubu. Wyjazd był dofinansowany z Starostwa Powiatowego Oleśnicy.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

REKLAMA
  1. Radzio

    A dlaczego o innych młodzikach z WKS, którzy też biegali na tych zawodach ani słowa? Przecież przywieźli kilka medali, w tym złoty na 2 km dla Pytla?

    (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony