SP6 i SP4 najlepsze w finale trójboju lekkoatletycznego

SP6 i SP4 najlepsze w finale trójboju lekkoatletycznego

Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy „Junior” w Oleśnicy był organizatorem Finału Miejskiego Trójboju lekkoatletycznego Dzieci klas III i IV. Zawody odbyły się na stadionie miejskim w Oleśnicy. Współorganizatorem tej imprezy był OKR ATOL w Oleśnicy.


REKLAMA

W klasach trzecich udział wzięło sześć szkół, natomiast w klasach czwartych zgłosiły się cztery szkoły. W zawodach uczestniczyły 10 osobowe zespoły z poszczególnych klas składające się z uczniów jednej szkoły. W składzie drużyny 5 dziewcząt i 5 chłopców. Startowali wszyscy, a liczył się wynik najlepszych 4 dziewczynek i 4 chłopców.

Dzieci startowały w następujących konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Każdy uczestnik zawodów miał startować zgodnie z przepisami w trzech konkurencjach, zdobywając punkty na rzecz klasyfikacji drużynowej. Pierwsze dwa zespoły awansują do Finału Powiatowego, który odbędzie się 07.06.2016r. w Twardogórze. Najlepszym szkołom w klasyfikacji drużynowej wręczono pamiątkowe dyplomy oraz zwycięskie zespoły otrzymały medale. Impreza była dofinansowana ze środków budżetu Miasta Oleśnicy.

Punktacja drużynowa:

KLASY III

1 m – SP6 Oleśnica 3 pkt op. Benita Salik

2 m – SP4 Oleśnica 7 pkt op. Marta Kowalska

3 m – SP7 Oleśnica 10 pkt op. Waldemar Michalec

4 m – SP2 Oleśnica 12 pkt op. Mariusz Krawczykowski

5 m – SP8 Oleśnica 13 pkt op. Beata Grzybek

6 m – KSP Oleśnica 18 pkt. op. Monika Wyszyńska

Skład drużyny zwycięskiej: N. Banaś, L. Chodorowska, N. Łuczak, K. Krystek, J. Izydorczyk, M. Drzewicz, I. Cichecki, D. Koziarski, J. Markowski, R. Wróbel.

Wicemistrzowie wystąpili w składzie: J. Cepuch, M. Marciniak, M. Mróz, O. Teresińska, N. Wojdyła, M. Cybulski, K. Goska, M. Janicki, K. Piwko, J. Żyszkiewicz.

Brązowi medaliści to : K. Świątek, K. Stępień, M. Wójcik, A. Wolak, N. Nycek, M. Balicki, J. Woźniak, P. Płażewski, K. Kowalski, G. Krzak.

KLASY IV

1 m – SP4 Oleśnica 4 pkt op. Marta Kowalska

2 m – SP6 Oleśnica 5 pkt op. Robert Banasik

3 m – SP2 Oleśnica 10 pkt op. Jarosław Górski

4 m – SP8 Oleśnica 11 pkt op. Beata Grzybek

Skład drużyny zwycięskiej: N. Czaicka, M. Kazbińska, W. Kobiałka, O. Słota, J. Sarna, K. Dagiel, B. Sudomirski, P. Szymański, N. Wichłacz, M. Jezierski.

W drużynie wicemistrzów wystąpili: I. Agon, O. Dudek, J. Jarosz, M. Papke, A. Piasecka, K.Żak, M. Wieczorek, J. Schabikowski, W. Niełacny, M. Brocki.

Brązowe medale zdobyli: K. Lipiec, M. Pituła, P. Zdanowicz, J. Augustyn, A. Plewko, W. Oleś, Z. Arendarczak, K. Mosiak, J. Matecka, H. Piskozub.

– W zawodach wzięło udział 100 dzieci w tym 50 dziewcząt i 50 chłopców. W sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali nauczyciele W-F, którym serdecznie dziękujemy w imieniu Zarządu MIKS „Junior”. Wszystkim tym, którzy zakwalifikowali się do zawodów powiatowych życzymy dalszych sukcesów – podsumowuje Mariusz Kiryk z MIKS Junior.

REKLAMA
  1. @1

    Z SP7 coraz gorzej się dzieje , jeśli chodzi o sport i wychowanie fizyczne.
    W klasach IV nauczyciele nie zebrali nawet drużyny i nie zgłosili dzieci na zawody. A to nie pierwszy raz. Jaka praca, takie wyniki. SP8 choć mniejsza jest zawsze. Bo liczy się nie tylko wynik, ale promowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji. Panowie z SP7 weźcie się do pracy!

    (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony