Rzeźnicy z Oleśnicy pobiegli w Bieszczadach

Grupa oleśnickich biegaczy wystartowała w tegorocznym Biegu Rzeźnika.


REKLAMA

Bieg Rzeźnika jest towarzyskim rajdem miłośników biegania i Bieszczadów. Na start o godz. 3 w nocy zawodnicy są autokarami dowożeni do Komańczy. Strzał ze strzelby daje sygnał do wspólnego startu. To była XIII edycja biegu i dość pechowa dla organizatora, z uwagi na decyzję Bieszczadzkiego Parku Narodowego o zakazie biegania na terenie parku. Trasa biegu została zmodyfikowana poza teren parku i jednocześnie o 6 km wydłużona, jednocześnie wzrósł stopień jej trudności.

Ponad osiemdziesięciokilometrowa trasa wiodła bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek, szlakiem granicznym przez szczyt Czernin do Żubraczego, gdzie na 84 km mieści się meta. Z mety w Żubraczem zawodnicy byli zwożeni busami do Cisnej. Należy się zmierzyć z trudną bieszczadzką trasą, innymi biegaczami oraz przede wszystkim ze swoim partnerem (partnerką) i samym sobą.

W zawodach udział mogą brać wyłącznie drużyny dwuosobowe. W zawodach wystartowało 1600 zawodników, 800 par z całej Polski, a wśród nich kilku oleśniczan reprezentujących oleśnickie grupy biegowe. Dla znacznej większości był to debiut w tej imprezie, jak i tego typu ultra biegów górskich. Wszyscy ukończyli w pełnym zdrowiu i doskonałych humorach. rzeznicy

Wyniki czterech oleśnickich zespołów w XIII Biegu Rzeźnika 2016
37. Krzysztof Wajerowski (KB Lupus) / Łukasz Szopa (KB Lupus) 10:49 h
87. Janusz Skowroński (Oleśnica) / Piotr Bąk (KB Lupus) 11:45 h
255. Edyta Rychcik Zygadło (Oleśnica) / Krzysztof Olański (Wrocław) 13:11 h
298. Paweł Stawarz ( KB Lupus) / Dariusz Karczyński ( COB ) 13:34 h

RED, fot. arch.pryw.biegaczy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony