Powiatowi mistrzowie wieloboju z podstawówek

Powiatowi mistrzowie wieloboju z podstawówek

Za nami mistrzostwa powiatu szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym.


REKLAMA

Podczas pięknego słonecznego przedpołudnia rozpoczął się wielobój lekkoatletyczny dla szkół podstawowych. W zawodach mieli prawo startu reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Reprezentacja składała się z 6 zawodników, rocznik 2003 i młodsi.

Uczniowie startowali rywalizując w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. Wyniki osiągane przez zawodników były przeliczane na punkty wielobojowe według specjalnych tabel. Na wynik drużyny składają się wyniki 5 najlepszych zawodników.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oleśnicy i OKR ATOL w Oleśnicy. Impreza odbyła się między innymi dzięki zaangażowaniu trenerom z WKS „Oleśniczanka”, oraz nauczycielom, którzy pełnili funkcję trenerów i opiekunów drużyn oraz sędziów konkurencji. Zawody były finansowane z budżetu Powiatu Oleśnickiego. Słowa podziękowania należą się panu Łukaszowi Koprowi, który wspomagał nasze działania – mówi Mariusz Kiryk, który koordynował zawody.

Końcowe wyniki osiągnięte przez zawodników reprezentujących swoje gminy:

Kategoria dziewcząt

1. SP 4 O-ca 1212 pkt. op. Marta Kowalska

2. SP 2 O-ca 1080 pkt. op. Iwona Jarzymowska

3. SP Ligota Polska 811 pkt. op. Jolanta Gawlik

4. SP 2 Twardogóra 803 pkt. op. Agnieszka Bujok

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęły:

  1. Sandra Tyczyńska SP 4 O-ca 253 pkt.

  2. Martyna Rogowska SP 4 O-ca 245 pkt.

  3. Zuzanna Mróz SP 4 O-ca 243 pkt.

Mistrzynie naszego powiatu to dziewczęta z SP 4 w Oleśnicy, a występowały one w składzie: S.Tyczyńska, Z. Mróz, E. Kochańska, Z. Gajda, M. Gorzkiewicz, M. Rogowska. Drużynę do zawodów przygotowywała Marta Kowalska.

Tytuł wicemistrzyń i srebrne medale zdobyły dziewczęta z SP 2 w Oleśnicy grające w składzie: P. Błasiak, A. Gorzelak, M. Huber, T. Kicuła, W. Misztal. Drużynę prowadziła Iwona Jarzymowska.

Brązowe medalistki wystąpiły w składzie: W. Okoń, O. Stempin, P. Nowak, K. Kosińska, W. Mierzwa, W. Wzgarda. Opiekunem drużyny była Jolanta Gawlik.

Kategoria chłopców

1. SP 6 O-ca 1187 pkt. op. Dariusz Świerczyński

2. SP 4 O-ca 1120 pkt. op. Jarosław Janeczek

3. SP Goszcz 926 pkt. op. Zygmunt Wydmuch

4. SP Ligota Polska 623 pkt. op. Jolanta Gawlik

Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Miłosz Wieczorek SP Goszcz 344 pkt.

  2. Jakub Stach SP 6 O-ca 268 pkt.

  3. Oskar Dwornik SP 6 O-ca 247 pkt.

 Mistrzowie naszego powiatu to chłopcy z SP 6 w Oleśnicy, którzy występowali w składzie:

O. Dwornik, T. Kłak, J. Stach, I. Wiącek, D. Kowalski, K. Martela. Drużynę do zawodów przygotowywał Dariusz Świerczyński.

Srebrne medale i tytuł wicemistrzów zdobyli uczniowie z SP 4 w Oleśnicy uczestniczący w składzie: P. Uznański, B. Barski, K. Wróbel, H. Sobolewski, M. Gołąb, A. Techman. Trenerem zespołu był Jarosław Janeczek.

Brązowi medaliści ze SP w Goszczu wystąpili w składzie: M. Wieczorek, M. Górzyński, Ł. Janik, B. Jarmużek, D. Suszyński, M. Sobiński. Drużynę prowadził Zygmunt Wydmuch.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a pierwsze trzy pamiątkowe medale. Do dalszego etapu zawodów awansują mistrzowie powiatów i 6 zespołów z mistrzostw Wrocławia oraz trzy zespoły z najlepszymi wynikami z dalszych miejsc.

RED, źródło i fot. MK/PSZS

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wyświetl pełną wersję strony